Druga porażka TS Basket Gniezno w nowym sezonie

2014-11-15

Osłabiona kontuzjami trzech zawodniczek drużyna TS Basket Gniezno, po zaciętym meczu, uległa w sobotę 15 listopada we własnej hali GOSiR przy ulicy Jolenty solidnie grającej ekipe X-Demon Tęcza Leszno w stosunku 63:34.

Przypomnijmy, że zespół ten jest jednym z faworytów tegorocznych rozgrywek ligi kadetek A. Przeciwniczki górowały pod tablicami, mając dużą przewagę wzrostu i doświadczenia i nie pozwoliły na przejęcie kontroli na boisku przez młodszą o rok drużynę z Gniezna. Nasze zawodniczki wygrały tylko jedną kwartę. Początek spotkania zapowiadał katastrofę (0:13), jednak później Basketki zaczęły odrabiać straty zbliżając się do leszczynianek na 4 punkty. Drużyna gości w połowie meczu schodziła do szatni z 7-punktowym prowadzeniem. Trzecia i czwarta kwarta to konsekwentna gra drużyny przyjezdnej, wykorzystywanie błędów gnieźnianek i powiększanie przewagi. Po końcowej syrenie na tablicy widniał rezultat 34:63.

Pomimo porażki, gra gnieźnianek mogła się podobać. Na wyróżnienie zasługuje postawa w obronie, dzięki której nie straciły więcej punktów. W ogólnym rozrachunku zabrakło też nieco szczęścia - nie udało się wykorzystać wszystkich stuprocentowych sytuacji. Na plus możemy zaliczyć także poprawę statystyk w rzutach osobistych. Niestety skręceniem stawu skokowego zakończyła udział w meczu - Marta Kubasik

TS Basket Gniezno - X-Demon Tęcza Leszno 34:63 (4:13, 9:7, 13:22, 8:21).

Punkty dla TS Basket Gniezno: Liliana Banaszak 10, Aleksandra Piasecka 7, Aleksandra Grzechowiak 6, Aleksandra Skubiszyńska 4, Julia Mierzwiak 3, Katarzyna Matysiak 2, Marta Kubasik 2, Monika Pilarska 0, Oliwia Prusak 0, Karolina Florkowska 0, Karolina Draheim 0, Kamila Twardowska 0.
Trenerzy: Marek Szczepanowski, Bartosz Piasecki.

Punkty dla X-Demon Tęcza Leszno: Aleksandra Dul 26, Eliza Łakoma 17, Oktawia Kowalska 6, Alicja Franckowiak 5, Aleksandra Sakowicz 5, Marysia Chrustek 4, Dagmara Jernaś 0, Oliwia Sowka 0, Aleksandra Jagat 0.
Trener: Krzysztof Zajc.

Sędziowali: Jakub Jakubowski, Magdalena Figaj.

Następny mecz ligowy powinien planowo odbyć się w przyszły weekend - zaplanowany wtedy był wyjazd do Ostrowa Wlkp., jednak ze względu na powołanie do kadry narodowej Aleksandry Piaseckiej i Liliany Banaszak będzie on przełożony. Na kolejny mecz Basketek przed własną publicznością zapraszamy 29.11, jak zwykle na halę GOSiR, gdzie o godz. 11:00 podejmiemy drużynę UKS Venus Jędrzejewo.