Druga porażka z rzędu WKS Owieczek

2021-10-05

Seniorzy WKS Owieczki doznali w szóstej kolejce wielkopolskiej klasie A PROTON grupie 4 trwającego sezonu 2021/2022 drugiej z rzędu porażki.

Po ostatniej przegranej Owiec na własnym trenie z Maratończykiem Brzeźno w stosunku 1:0. Podopieczni Artura Borowiaka w niedziele 3 października wrócili bez punktów z Manieczek, gdzie ulegli miejscowej ekipie Gminy Brodnica w stosunku 2:1. To druga porażka z rzędu Owiec po bardzo dobrym początku zmagań ligowych w tej klasie rozgrywkowej. Jedna dobra połowa w wykonaniu WKS Owieczek nie wystarczyła, aby przynajmniej zremisować z Orkan Manieczki-KS Gminy Brodnica w Manieczkach. Wynik meczu został ustalony już przed przerwą. Owce popełniały proste błędy w defensywie, co wykorzystali gospodarze w 15 minucie po celnym trafieniu Mateusza Moceka i 23 minucie Mateusza Bręgiela.. Honorowe trafienie dla Owiec zaliczył Damian Tomczak  w 33 minucie. Od 47. minuty Owce musiały radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Michała Kowalskiego, ale nawet ta sytuacja nie gości  nadziei na korzystny wynik. Gospodarze cofnęli się do obrony i przez drugą cześć meczu głównie próbowali "kraść" cenne minuty, co ostatecznie im się udało. Na osłodę trzeba przyznać, że do Manieczek zespół WKS Owieczek udał się w dość okrojonym składzie, a na dodatek mocno poobijani po meczu pucharowym. Kolejnych ligowych punktów WKS Owieczki będą szukać w niedzielę 10 października w meczu u siebie z Szturmem Junikowo. Początek tego spotkania o godzinie 11.

KSGB Manieczki     2-1 WKS Owieczki
Las Puszczykowo     1-1 Szturm Junikowo (Poznań)

Tabela

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
12.  Las Puszczykowo 6 2 0 2 4 6-16 0 1 2 3-7 0 1 2 3-9
Kłos II Zaniemyśl wycofał się z rozgrywek po 1. kolejce. Jego wynik został anulowany.