Druga porażka zawodniczek Medanu

2013-11-27

Na mecz 2. kolejki ekstraligi futsalu kobiet zespół UKS Medan Gniezno udał się do Głogówka, gdzie był podejmowany przez Rolnika Biedrzychowice. Gospodynie od początku miały w tym meczu przewagę i zwyciężyły 9:2.

Zespół Rolnika już w 4. minucie objął prowadzenie, kiedy to Agata Sobkowicz wykorzystała błąd w defensywie gnieźnianek. Chwilę później było już 2:0  po trafieniu Andżeliki Bielskiej.  Od tego momentu zawodniczki Medanu zaczęły groźniej atakować, jednak zespół Rolnika bardzo dobrze grał w defensywie, a w 19. minucie Ilona Sotor  silnym strzałem z czternastu metrów ustaliła wynik pierwszej połowy na 3:0. W drugiej części meczu gospodynie nadal przeważały, a festiwal strzelecki urządziła sobie Agaty Sobkowicz, która w sumie zdobyła aż pięć goli.  Dopiero pod koniec meczu po dobrze rozegranym rzucie wolnym zawodniczki Medanu zdobyły  pierwszą bramkę, a  dwie minuty przed ostatnią syreną indywidualną akcją popisała się Alicja Zając ustalając wynik meczu na  9:2.

Rolnik Biedrzychowice - Medan Gniezno 9:2 (3:0)

ROLNIK – Agata Sobkowicz - 5,  Maria Hadelko  - 2, Andżelika Bielska - 1, Ilona Sotor - 1
MEDAN – Monika Marczak - 1, Aleksandra Zając – 1

W innych meczach 2. kolejki padły rezultaty:
AFC Kościan – Elwo Etna Elbląg 1:7
AZS UAM Poznań – ISD AJD Gol Częstochowa 0:1
AZS UJ Kraków – Kresowiak Orion Siemiatycze przełożony

W kolejnym meczu zespół Medanu Gniezno podejmował będzie zespół Kresowiaka Orion Siemiatycze. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 8 grudnia (niedziela), o g. 15 w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego.