Druga wygrana rezerw Mieszka Gniezno

2019-09-01

W bardzo trudnych warunkach przyszło walczyć o punkty w Klasie B rezerwom gnieźnieńskiego Mieszka. Podopieczni Przemysława Otuszewskiego pokonali w niedzielę 1 września w Uchorowie tamtejszy Klub Sportowy 6:1.

Biało-niebieskim w niedzielne upalne popołudnie przyszło mierzyć się nie tylko z rywalem i aurą ale także z boiskiem, które niestety pomagało płynnej grze. W pierwszej części gra fragmentami była wyrównana. Jako pierwsi gola zdobyli goście, którzy w 11 minucie za sprawą strzału sprzed pola karnego Maksymiliana Sikorskiego wyszli na prowadzenie. Radość gnieźnian trwała zaledwie trzy minuty, gdyż gospodarze wyrównali po strzale z rzutu wolnego. W 33 minucie drugiego gola dla Mieszka zdobył Kacper Zimmer, który wykończył podanie z lewego skrzydła Dominika Wiśniewskiego. Pierwsza część tego meczu zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem biało-niebieskich.

Na początku drugiej połowy szansę miały obie drużyny. Ambitnie grający gospodarze stawiali się mocno podopiecznym Przemysława Otuszewskiego. Między innymi w 65 minucie gospodarze stanęli przed wyśmienitą okazją do wyrównania, ale nie zdołali ulokować futbolówki w pustej bramce. Sytuacja ta zemściła się na KS-ie w 70 minucie kiedy to Dominik Wiśniewski pokonał golkipera z Uchorowa i zrobiło się 3:1. W kolejnych minutach gospodarze po pierwsze opadli z sił, a po drugie skupiali się więcej na krytyce decyzji sędziowskich niż na grze. To wszystko spowodowało, że mieszkowcy jeszcze trzykrotnie trafili do siatki. W 82 minucie na listę strzelców wpisał się Mikołaj Pluciński, trzy minuty potem Kacper Zimmer, a wynik meczu ustalił w 88 minucie Bartosz Goździński.

Ostatecznie rezerwy Mieszka pokonały w Uchorowie tamtejszy KS 6:1 i po dwóch kolejkach nowego sezonu jest jedynym zespołem w grupie V Klasy B z kompletem punktów. W roli lidera tabeli młodzi mieszkowcy przystąpią do kolejnego meczu z KS-em Łopuchowo, który odbędzie się w niedzielę 7 września w Gnieźnie.

Bramki: Kacper Zimmer 2x (33,85), Maksymilian Sikorski (11), Dominik Wiśniewski (70), Mikołaj Pluciński (83), Bartosz Goździński (88) – dla Mieszka II, ? (14) – dla KS-u

Sędziował: Radosław Stocki (Poznań)

Widzów: 80

Skład Mieszko II Gniezno: Jakub Stachowiak, Olivier Strosin, Miłosz Walkowiak, Jakub Olejniczak, Maksymilian Sikorski, Maciej Tatarski (80 Mikołaj Pluciński), Hubert Walerjańczyk, Krystian Grzeszczak (80 Jan Karski), Kacper Zimmer, Dominik Wiśniewski (72 Dawid Tymosz), Bartosz Goździński

Żółte kartki: Przemysław Otuszewski (Mieszko II)