Druga wygrana z Kormoranem Sieraków!

2016-01-09

W pierwszym meczu w Nowym Roku, drużyna TS Basket Gniezno podejmowała w sobotę 9 stycznia w hali Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie, mieszczącej się przy ulicy Świętokrzyskiej o rok młodszy lecz ambitnie grający zespół UKS Kormoran Sieraków

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu, które gnieźnianki wygrały 74:47, tak i w sobotnim spotkaniu nie dały większych szans swoim rywalkom prowadząc  już w połowie pierwszej kwarty 21:3. Poza chwilowymi przestojami, przez cały czas kontrolowały przebieg spotkania.

Warto odnotować dobry występ pod koszem Aleksandry Grzechowiak (15pkt, 9 zb) i Natalii Janiuk (8pkt, 4 zb), która - przypomnijmy - wraca do dobrej gry po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją. Wysokie zdobycze punktowe odnotowały dziś także Monika Pilarska (19pkt, 1x3pkt) i Aleksandra Skubiszyńska (18pkt). W spotkaniu zagrały i dość dobrze zaprezentowały się też zawodniczki, które mają mniej okazji do występów ligowych. Spotkanie zakończyło się podobnym wynikiem jak w Sierakowie - 81:48.

TS Basket Gniezno - UKS Kormoran Sieraków 81:48 (32:14, 17:4, 20:15, 12:15).

Punkty dla TS Basket Gniezno: Monika Pilarska 19, Aleksandra Skubiszyńska 18, Aleksandra Grzechowiak 15, Natalia Janiuk 8, Julia Mierzwiak 6, Aleksandra Piasecka 4, Karolina Draheim 4, Katarzyna Matysiak 4, Aleksandra Zawistowska 2, Kamila Twardowska 1, Julia Andrzejewska 0, Marta Tomaszewska 0.

Punkty dla UKS Kormoran Sieraków: Szczecińska P. 10, Mrowińska P. 9, Brandyk R. 8, Krzętowska W. 6, Brandyk O. 4, Prędkiewicz A. 4, Maczka J. 2, Janczyk J. 2, Jabłońska G. 2, Brzóska A. 1,.

Trenerzy: Izabela Chalasz, Robert Janczyk.

Sędziowali: Michał Świtalski, Jacek Jerzak.