Druga wygrana z UKS Venus Jędrzejewo.

2014-11-29

Po zaciętym meczu TS Basket Gniezno wygrało w sobotę 29 listopada drugi mecz z UKS Venus Jędrzejewo, do którego doszło w gnieźnieńskiej hali GOSiR przy ulicy Jenoty w stosunku 52:41.

Przypomnijmy iż w pierwszym meczu, do którego doszło 19 października pomiędzy obiema drużynami w Jędrzejewie w dniu 19 października, gnieźnianki pokonały również zespół miejscowego UKS Venus w stosunku 77:33. Wracając jednak do samego przebiegu spotkania rewanżowego to od pierwszych minut walka odbywała się na całym boisku i po chwilowej przewadze gości, gnieźnianki wyszły na prowadzenie i wygrały pierwszą kwartę 14:6. Do połowy powiększyły przewagę i w przerwie tablica wskazywała wynik 34:21. W trzeciej kwarcie Basketki oddały inicjatywę dziewczynom z Jędrzejewa i przegrały ją 8:13. Dobra gra w obronie i rozsądna w ataku przyniosły pozytywne rozstrzygnięcie w czwartej kwarcie. Mecz zakończył się wynikiem 52:41. Na uwagę zasługuje gra kapitan drużyny TS Basket Gniezno – Aleksandry Piaseckiej, która rzuciła 18 pkt, z tego cztery razy trafiła za trzy punkty. W spotkaniu zadebiutowała w barwach TS basket - Julia Andrzejewska.

Punkty dla TS Basket: Aleksandra Piasecka 18, Liliana Banaszak 13, Aleksandra Grzechowiak 9, Julia Mierzwiak 4, Marta Kęsik 3, Aleksandra Skubiszyńska 2, Kinga Twardowska 2, Katarzyna Matysiak 1, Karolina Draheim 0, Marta Tomaszewska 0, Julia Andrzejewska 0, Monika Pilarska 0.
Trenerzy: Marek Szczepanowski, Bartosz Piasecki.

Punkty dla UKS Venus Jędrzejewo: Magdalena Jurgiel 12, Wiktoria Wiewiórka 11, Wiktoria Podpora 8, Klaudia Amielko 4, Weronika Mikołajewska 4, Wiktoria Radziuk 2, Michalina Zgaińska 0, Izabela Witek 0, Jagoda Rajch 0, Ewelina Szlaga 0.
Trener: Janusz Białynicki-Birulo

Sędziowali: Jacek Jerzak, Jakub Jakubowski

W przyszłym tygodniu TS Basket Gniezno bierze udział w Memoriale im. Józefa Martyły, który organizowany jest dla zawodniczek rocznika 1999 i młodszych w Poznaniu.