Druga z rzędu porażka juniorów starszych Mieszka Gniezno

2017-10-15

Juniorzy starsi Mieszka Gniezno, występujący w rozgrywkach pierwszej ligi wojewódzkiej A1 juniora nie poszli w ślady swoich starszych kolegów z pierwszego zespołu, którzy pokonali na własnym obiekcie sportowym w sobotę 14 października zespół Tarnovii Tarnowo Podgórne w stosunku 3:1.

Podopieczni Przemysława Urbaniaka doznali bowiem drugiej porażki z rzędu ulegając w niedzielne przedpołudnie 15 października na własnym stadionie przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie swoim rówieśnikom z  Tarnovii Tarnowo Podgórne w stosunku 0:3. O drugiej porażce juniora starszego Mieszka Gniezno, gdyż pierwszej doznali tydzień wcześniej w meczu wyjazdowym w Swarzędzu przegrywając z miejscową ekipą Unii w stosunku 4:0 zadecydowała pierwsze połowa niedzielnego meczu podczas, której mieszkowcy po ewidentnych błędach w obronie stracili dwa gole przez co goście schodzili do szatni prowadząc 2:0. Pierwsza bramka dla tarnowian, po której wyszli na prowadzenie 1:0 została zdobyta bardzo szybko bo już w 2 minucie meczu, w 15 minucie goście drugi raz celnie trafili piłką do bramki biało-niebieskich prowadząc z nimi już 2:0. O porażce podopiecznych Przemysław Urbaniaka, zadecydowała druga odsłona niedzielnego spotkania i zdobyta bramka w doliczonym czasie gry, którą to goście z Tarnowa Podgórnego ustalili końcowy wynik tej potyczki piłkarskiej na 3:0. Mimo straconych trzech goili gnieźnianie w przekroju całego meczu próbowali zdobyć gola honorowego lecz akcje wypracowane przez cały zespół spod własnego pola karnego oraz sytuacje strzeleckie, które mieli między innymi Adrian Krupka, Jakub Goździński czy Jakub Hoffmann nie przełożyły się na zdobycz bramkową.

Skład juniora starszego Mieszka Gniezno: Jakub Woźniak, Piotr Kaźmierczak, Patryk Dudek, Adrian Franczak, Adrian Kiełpiński, Adrian Krupka (60’ Maksymilian Sikorski), Tobiasz Garstka (46’ Mateusz Rożek), Jakub Hoffmann, Oskar Wegnerski, Bartosz Goździński (46’ Jędrzej Adamski), Jakub Goździński (70 ‘ Jakub Olejniczak),

A już w niedzielę 22 października zespół juniora starszego Mieszka Gniezno, będzie mógł podreperować swoją zdobycz punktową w trwającej rundzie zasadniczej sezonu w meczu wyjazdowym w Pleszewie, gdzie o godzinie 15.00 będzie podejmowany przez zespół miejscowej Stali.