Drugi komplet punktów Piasta Łubowo podczas ,,Majówkowego Maratonu”

2017-05-03

W środę 3 maja zespół Piasta Łubowo, w ramach zmagań ligowych rundy rewanżowej poznańskiej klasy B grupy 1 trwającego sezonu 2016/2017 rozegrał kolejne swoje spotkanie mistrzowskie.

Po niedzielnym zwycięstwie wyjazdowym łubowian w Poznaniu z miejscową ekipą Przemysława w stosunku 5:1. Następnym przeciwnikiem podczas ,,Majówkowego Maratonu” trzy dni później już na własnym trenie była kolejna drużyna poznańska FC. Spotkanie po dość zaciętym jego przebiegu zakończyło się drugim z rzędu zwycięstwem Piasta Łubowo w stosunku 3:1. Trzeba przyznać iż zainkasowaniu kolejnego kompletu punktów przez łubowian zajmującego drugie miejsce w ligowej tabeli swojej grupy podczas ,,Majówkowego Maratonu” nie przyszło im wcale łatwo. W 6 minucie bowiem to z zdobytego gola i prowadzenia 1:0 cieszyli się goście. Poznaniacy wykonywali stały fragment gry- rzut rożny, a piłkę do bramki Piasta Łubowo, skierował głową z najbliższej odległości jeden zawodników gości po ewidentnym błędzie defensywy gospodarzy. Po straconej bramce łubowianie rzucili się do odrabiana starty bramkowej, lecz ich strzały na bramkę gości były niecelne lub padały łupem golkipera przyjezdnych z kolei ich wyprowadzane szybkie kontry kończyły się najczęściej przed polem karnym poznaniaków. Dopiero w 40 minucie podopiecznym Arkadiusza Kościańskiego, udało się wyrównać stan meczu na 1:1. Bramkę do szatni dla gospodarzy zdobył Damian Grzesiak, pokonując golkipera gości uderzeniem piłki z woleja z 8. metra.

O zwycięstwie nad FC Poznaniem, przez łubowian zadecydowała druga część środowego meczu zaaplikowali swojemu rywalowi kolejne dwa gole nie tracąc żadnego. Zaraz po wznowieniu gry bramkę wyprowadzającą Piast Łubowo na prowadzenie 2:1 zdobył w 50 minucie strzelec pierwszego gola dla gospodarzy Damian Grzesiak. Po kilku nie wykorzystanych sytuacjach sam na sam z golkiperem przyjezdnych przez Damiana Grzesiaka, Krystiana Grzesiak oraz Filipa Adamskiego. Bramkę ustalającą końcowy wynik środowej potyczki piłkarskiej na 3:1 dla Piasta Łubowo, po dograniu piłki przez Damiana Grzesiaka z boku boiska zdobył uderzeniem z głowy z 5. metra Krystian Grzesiak. Tym zwycięstwem drużyna z Łubowa, utrzymała drugie miejsce w ligowej tabeli.

Skład Piasta Łubowo: Maciej Kołodziejczak, Przemysław Wolniewicz, Paweł Kulczak, Łukasz Reszelewski, Tomasz Wiśniewski (67’ Michał Kanclerz), Patryk Kanclerz, Karol Szwajkowski, Robert Grzesiak ( 67’ Maciej Adamski), Damian Grzesiak, Krystian Grzesiak (72’ Jakub Brzeziński), Filip Adamski (60’ Kamil Worbs).

Trzecie spotkanie mistrzowskie podczas ,,Majówkowego Maratonu” zespół z Łubowa rozegra w sobotę 6 maja na wyjeździe kiedy to o godzinie 16.00 podejmowany będzie przez zespół KS1999  Łopuchowo.