Drugi krok podczas 1/4 Mistrzostw Polski wykonany!

2024-02-10

W Świebodzicach od piątku 9 lutego aż do niedzieli 11 lutego rozgrywana jest 1/4 Pucharu Polski Juniorek w piłce ręcznej, w którym udział bierze zespół MKS PR Gniezno.

Jak już informowaliśmy w piątek 9 lutego podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka, zmagania ćwierćfinałowe rozpoczęły bardzo dobrze. Młode ,,Pszczółki” bowiem pierwszego dnia rywalizacji turniejowej, w której oprócz nich biorą zespoły MKS Lublin, MTS Kwidzyn oraz gospodynie turnieju Victorii Świebodzice rozpoczęły wręcz koncertowo. Gnieźnianki bowiem pokonały na inauguracje 1/4 MP w Świebodzinie miejscową drużynę Victorii w stosunku 38:27. W kolejnym dniu rozgrywek pucharowych rywalem młodych ,,Pszczółek” był triumfator meczu z pierwszego dnia czyli zespół MKS Lublin, który zaledwie jednym punktem wygrał mecz z MTS Kwidzyn 26:25. Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka, nie pozostawiły złudzeń swoim przeciwniczkom dlaczego zespół MKS-u przewodzi w ligowej tabeli I ligo kobiet piłki ręcznej wygrywając mecz z MKS Lublin w stosunku 33:23. Drugie zwycięstwo turniejowe młode ,,Pszczółkom” z ekipą z Lublina zapewniły sobie praktycznie po pierwszej połowie, po której na przerwę schodziły prowadząc z swoimi rywalkami 18:12. Druga połowa to była dominacja podopiecznych Roberta Popka i Romana Solarka. Gnieźnianki bowiem z każdą minuta drugiej połowy powiększały przewagę nad swoim rywalkami ażeby ostatecznie całe spotkanie zakończyć różnicą dziesięciu punktów W drugim sobotnim meczu turniejowym MKS Victoria Świebodzice pokonała MTS Kwidzyń w stosunku 30:22. W ostatnim dniu trwania turnieju w Świebodzicach w niedzielę 11 lutego  drużyna MKS PR Gniezno, jako zespół beż porażki z pierwszego miejsca w ligowej tabeli przystąpi do meczu z ekipą MTS Kwidzyń początek tego meczu o godzinie 10.00. W drugiej parze niedzielnej rywalizacji pucharowej zmierzą się zaś kipy MKS Victorii Świebodzice z MKS Lublin.