Drugi mecz i druga porażka Basketek w turnieju ćwierćfinałowym MPP U17 w Bochni

2023-03-18

Piątkowa 17 marca porażka TS Basket Gniezno na inauguracje trzydniowego turnieju Młodzieżowych Mistrzostw Polski U17, które odbywają się w Bochni i potrwają do niedzieli 19 marca

z wciąż aktualnym Mistrzem Polski U17 K drużyną Szkoły Gortata Politechniki Gdańsk w stosunku 132:53, z pewnością była bolesna, choć nikt nie oczekiwał tu wygranej.

Młode gneźnianki z pewnością zabolały jej rozmiary i ogrom ilości błędów w grze. Oczekiwania sztabu szkoleniowego TS Basket Gniezno jak i samych zawodniczek po losowaniu w centrali PZKosz miejsca ćwierćfinałów MMP u17 jak i samych drużyn przydzielonych w trakcie losowania grupy ,,D” były z pewnością spore. Jednak nadzieję na dobry wynik a co za tym idzie dalszy awans do półfinałów z turnieju z Bochni przekreślił brak w drużynie Julki Kosmeckiej, która z powodu choroby musiała zostać w domu. Czyli od razu na starcie zespół stracił 50% swojej siły co było widać po piątkowym wyniku z Szkołą Gortata Politechnika Gdańsk. Tej luki nie dało się załatać. Dodatkowo jeszcze trzy podstawowe zawodniczki przyjechały do Bochni w stanie, który raczej kwalifikował je do łóżka niż na parkiet.

Taka sytuacja nie pozwoliła młodym Basketkom w sobotę 18 marca na lepszy rezultat w drugim meczu turniejowym z ekipa UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki, czyli aktualnym brązowym medalistą MP U17K. W prawdzie gra gnieźnianek była zdecydowanie lepsza niż w piątkowej potyczce z gdańszczankami, ale brak zbiórek oraz prawie zerowa skuteczność w wykonaniu przez Basketeki rzutów za 3 nie pozwoliły na skuteczną pogoń za sobotnim przeciwnikiem. Ostatecznie TS Basket Gniezno, występujący w tym meczu w roli gospodarza uległ po dość przyzwoitym meczu UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki w stosunku 90:67, który do przerwy prowadził z gnieźniankami różnicą dwudziestu punktów 48:28 po wygranej pierwszej kwarcie 33:17 i drugiej 15:11. Pogoń Basketek za uzyskaniem dobrego wyniku punktowego w meczu rozpoczął się w drugiej połowie sobotniego spotkania. Podopieczne Andrzeja Drygały i Marka Szczepanowskiego wprawdzie przegrały dwie kolejne kwart lecz minimalnie. Trzecia kwarta zakończyła się rezultatem 19:20 dla UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki a ostatnia również wygraną łodzianek 22:20 co w całym obrachunku sobotniego meczu dało im zwycięstwo 90:67. Tym zwycięstwem UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki jak i Szkoła Gortata Politechniki Gdańsk, która w sobotnim meczu pokonała MOSiR Bochnia  w stosunku 149:43 zapewniły sobie awans do półfinałów MMP U17 jednak z jakiego miejsca po turnieju w Bochni do tych rozgrywek przystąpi jeden lub drugi zespół okaże się w niedzielę 19 marca po bezpośrednim meczu pomiędzy wymienionymi wyżej zespołami, do którego dojdzie o godzinie 10.00.

Z kolei drużyna TS Basket na pożegnanie rywalizacji turniejowej w ramach ćwierćfinałów MMP U17 w meczu pocieszenia o godzinie 12:30 zmierzy się z gospodyniami tych rozgrywek czyli zespołem MOSiR Bochnia.

TS BASKET Gniezno – UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 67:90 (17:33, 11:15, 19:20, 20:22)

Punkty dla TS Basket Gniezno zdobyły: Julia Kozyra – 23, Karina Daniuk – 20, Gabriela Święszkowska – 11, Natalia Kacprowska – 4, Wiktoria Nowicka – 4, Olga Wygryz – 2, Nadia Wiśniewska – 2, Maria Manuszak – 1

Punkty dla UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki zdobywały: Weronika Szer – 19, Marta Makiewicz – 18, Zuzanna Lefelt – 15, Nela Salak – 11, Dobrochna Bogus – 9, Agata Kasprzycka – 8, Maja Zielińska – 4, Liliia Kolbun – 4, Weronika Lisiecka – 2,