Drugi mecz i drugie zwycięstwo Formatonu Piast Łubowo

2019-08-25

Zespół Formatonu Piast Łubowo, jak na razie jest niepokonanym zespołem w rozgrywkach wielkopolskiej klasie A grupie IX.

Podopieczni Marcina Sporakowskiego, drugie zwycięstwo z rzędu w trwającym  nowym sezonie odnieśli w niedziele przedpołudnie 25 sierpnia na własnym trenie pokonując ekipę Pogromu Luboń aż 6:0. W spotkaniu, które przebiegało od początku do końca pod dyktando łubowian. Gospodarze prowadzenie w meczu objęli już w 13 minucie meczu. Zespół z Łubowa na prowadzenie 1:0 wyprowadził Arkadiusz Wiśniewski. W 23 minucie podopieczni Marcina Sporakowskiego zdobyli drugiego gola. Na 2:0 dla Farmatonu Piast Łubowo prowadzenie podwyższył Damian Grzesiak. Ostatnia bramka dla gospodarzy w pierwszej połowie została zdobyta w 29 minucie. Wtedy to golkipera z Lubonia pokonał Yurii Mazur. A że więcej bramek w pierwszej części oba zespoły nie zdobyły. To Formaton Piast Łubowo, na przerwę schodził prowadząc z swoim rywalem 3:0. W drugiej połowie obraz gry w wykonaniu Formatonu Piast Łubowo nie uległ zmianie. Łubowianie atakowali i zdobywali kolejne bramki. Gol numer cztery dla gospodarzy padł w 60 minucie. A autorem gola okazał się w szeregach miejscowych Maciej Adamski. Na kolejną bramkę zgromadzeni kibicie przez podopiecznych Marcina Sporakowskiego, musieli czekać aż do 87 minuty. Wtedy to bramkarza z Lubonia po raz piąty pokonał Jacek Nowak posyłając mu piłkę z szóstego metra na wykroku pomiędzy jego nogami płaskim strzałem po ziemi. W tym momencie Formaton Piast Łubowo, prowadził już 5:0. Wynik końcowy natomiast sobotniego meczu na 6:0 dla gospodarzy ustalił w szeregach łubowian pokonując golkipera przyjezdnych po akcji całej drużyny Adrian Łucjan. Po tym zwycięstwie drużyna Formatonu Piast Łubowo, jak na razie nie zaznała goryczy porażki i tak trzymać panowie dalej.

A już w niedzielę 1 września zespół Formatonu Piast Łubowo, czeka trzeci mecz mistrzowski nowego sezonu. Tym razem podopieczni Marcina Sporakowskiego, zmierzą się na wyjeździe o godzinie 18.00 z ekipą Wielkopolska Komorniki.

Skład Formatonu Piast Łubowo: Wojciech Kalmus, Paweł Kulczak, Arkadiusz Wiśniewski, Mikołaj Lewandowski (80’ Adrian Łucjan), Damian Grzesiak (80’ Kamil Berka), Karol Karasiewicz, Filip Adamski (54’ Karol Szwajcowski), Mikołaj Kidawa (80’ Jacek Nowak), Adrian Wachoń (70’ Patryk Giżycki), Maciej Adamski, Yurii Mazur