Drugi mecz kontrolny i drugie zwycięstwo Czarnych Czerniejewo!

2019-07-24

We wtorek 23 lipca zespół Czernych Czerniejewo, w ramach przygotowań letnich do nowego sezonu 2019/2020 w poznańskiej V lidze rozegrał drugi mecz kontrolny.

W Żarkowie gdzie doszło do tego spotkania Czarni Czerniejewo, podejmowani byli przez zespół miejscowego Gminnego Klubu Sportowego. Po wcześniejszym wygranym meczu wyjazdowym czerwono-czarnych  z Polaninem Strzałkowo w stosunku 5:3, w kolejnym meczu kontrolnym podopieczni grającego trenera Czarnych – Macieja Lisieckiego okazali się ponownie lepsi od swojego rywala ogrywając go w takim stosunku jak pokonali Polanina Strzałkowo mimo że do przerwy remisowali z nim 1:1. Pierwsi gola zdobyli w wtorkowym meczu gospodarze w 35 minucie wychodząc nim na prowadzenie 1:0. Pięć minut później mieliśmy już remis 1:1. Krzysztof Pawłowski celnym podaniem obsłużył Kamila Drahejma a ten uderzając piłkę z powietrza umieścił ją z 6 metra w bramce swojego rywala. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu kontrolnego w Żarkowie. Pozostałe sześć goli oba zespołu zdobyły już w drugiej połowie meczu. Z tym że gospodarze zdobyli dwie bramki a drużyna z Czerniejewa aż cztery. Mimo że początek drugiej połowy należał do gospodarzy, którzy zdobywając bramki w 55 i 65 minucie wyszli na zdecydowane prowadzenie 3:1. To jednak w kolejnych minutach celnie do bramki swojego rywala trafiali już tylko goście. I tak w 70 minucie czerwono-czarni zmniejszyli prowadzenie gospodarzy do 3:2. Prostopadłe podanie Mateusza Goździaszka wykorzystał Karol Jańczak pakując piłkę do bramki swojego rywala w sytuacji sam na sam z jego golkiperem z 13 metra. W 80 minucie w spotkaniu było 3:3. Tym razem dośrodkowanie z rzutu rożnego wykonywanego przez Mateusza Goździaska, na bramkę zamienił Tomasz Roszyk pokonując golkipera miejscowych uderzając piłkię głową z 5 metra. Czerwono-czarni po raz pierwszy na prowadzenie 4:3 wyszli w 85 minucie po bramce zdobytej przez Patryka Buczkowskiego w zamieszaniu w polu karnym gospodarzy. Ten sam zawodnik w podobnych okolicznościach ustalił końcowy wynik wtorkowego spotkania kontrolnego na 5:3 dla Czarnych Czerniejewo zdobywając gola w 88 minucie.

Kolejny mecz Czarni Czerniejewo, rozegrają w najbliższy piątek 26 lipca w Kłecku, kiedy to o godzinie 19.00 podejmowani będą przez miejscową Lechitę.