Drugi mecz rezerw Mieszka i drugie zwycięstwo!

2023-09-03

Niezwykle udany mają początek nowego sezonu 2023/20214 w rozgrywkach wielkopolskiej klasy B Proton grupy 5 debiutujący w tych zmaganiach piłkarze drużyny rezerw Mieszka Gniezno.

Zespół złożony z większości wychowanków Akademii Mieszka Gniezno juniora starszego w drugim meczu nowego sezonu odniósł drugie swoje zwycięstwo. W niedzielę 3 września podopieczni Tomasza Zakrzewskiego, podejmowali na własnym trenie na boisku pełnowymiarowym ze sztuczną nawierzchnią trawiastą przy ulicy Strumykowej zespół rezerw Meblorza Swarzędz. Spotkanie, które toczyło się pod dyktando gnieźnian zakończyło się ich pewnym zwycięstwem. Rezerwy Mieszka Gniezno ograły rezerwy Meblorza Swarzędz gładko bo aż 6:0. W zakończonym niedzielnym spotkaniu popisem strzeleckim wykazał się zespole biało-niebieskich Nikodem Szociński. Popularny ,,Dodo” bowiem ustrzelił hat-tricka zdobywając wszystkie trzy bramki w pierwszej połowie spotkania. Szociński golem zdobytym w 21 minucie otworzył wynik niedzielnego meczu Mieszka II Gniezno z Meblorzem II Swarzędz wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie 1:0. W 31 minucie Szociński zapisał na swoim koncie drugą bramkę a w 34 minucie trzecią. I Mieszko II Gniezno prowadziło w tym momencie 3:0. Do końca pierwszej połowy gnieźnianie zdobyli jeszcze jedną bramkę. W 40 minucie gola do szatni dla biało-niebieskich zdobył Kacper Hoffmann. I Mieszko II Gniezno, na przerwę schodziło prowadząc zdecydowanie z swoim rywalem 4:0. Po zmianie stron zespół rezerw Mieszka Gniezno, zaaplikował swojemu rywalowi, kolejne dwa gole nie tracąc przy tym żadnej bramki. W 69 minucie na 5:0 dla gnieźnian prowadzenie zespołu z grodu Lecha podwyższył zdobytą bramką Igor Drzażdzyński. Wynik zaś końcowy meczu 6:0 dla Mieszka II Gniezno ustalił w 85 minucie Stanisław Wełnitz. Było do drugie zwycięstwo zespołu rezerw Mieszka w drugim meczu sezonu pierwsze odnieśli tydzień wcześniej pokonując na inauguracje nowego sezonu zespół Patriota Mieścisko w stosunku 3:1. Jeśli chodzi o zespół Meblorza II Swarzędz, to w przekroju całego niedzielnego meczu próbował stwarzać sobie dogodne sytuacje strzeleckie do choćby zdobycia gola honorowego lecz nic z tego nie wynikało.

W najbliższą niedzielę 10 września w kolejnym spotkaniu mistrzowskim wielkopolskiej klasy B Proton grupy 5 zespół Mieszka II Gniezno zmierzy się w derbach powiatu gnieźnieńskiego na wyjeździe z Pelikanem Niechanowo. Początek tego spotkania w Niechanowie zaplanowano na godzinę 15.00.

Skład Mieszka II Gniezno: Mikołaj Frankowski, Zachariasz Fredyk (46’ Albert Gąsiorowski), Piotr Saskowski, Michał Śnieciński (45’ Mikołaj Wójcik), Daniel Grzeczka, Kacper Hoffmann (46’ Radosław Woźniak,), Antoni Przybylski (75’ Oskar Tomczak), Igor Drzażdzyński, Nikodem Szociński, Robert Międzybłodzki (46’ Radosław Frąckowiak), Krystian Grzeszczak (46’ Mikołaj Poltaszewski)

Wyniki 2 kolejki - 2-3 września

Patriot Mieścisko     4-1     Hetman Orchowo
Wełnianka Kiszkowo     0-4     GKS Gułtowy
Błękitni Psary Polskie     5-1     Maratończyk Brzeźno
Fara Pelikan Żydowo     5-0     Zjednoczeni II Trzemeszno
Unia II Swarzędz     5-0     Pelikan Niechanowo