Drugi remis w sezonie KS Gniezno

2014-11-02

W niedzielę 2 listopada w meczu 11 kolejki poznańskiej A klasy (grupa 1) ekipa KS Gniezno zremisowała na wyjeździe z Pogonią Książ Wielkopolski 1:1. To dopiero drugi podział punktów gnieźnian w tym sezonie.

Pojedynek z niżej notowanym rywalem w wykonaniu KS Gniezno nie należał do porywających. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0. Indywidualna akcja jednego z graczy Pogoni spowodowała, że przemknął on spory dystans, puszczając sobie prostopadłą piłkę i po minięciu defensorów ulokował ją w siatce. Gnieźnianie w tej części nie stworzyli praktycznie żadnej stuprocentowej okazji. Na uwagę zasługują jedynie strzały w 10 minucie Piotra Kubalewskiego oraz Adama Niedzielskiego. Oba padły jednak łupem bramkarza miejscowych.

Bramkę wyrównującą uzyskał w 50 minucie Mariusz Sawicki, który popisał się skutecznym uderzeniem w długi róg bramki Pogoni. A co się działo potem? Naprawdę niewiele! W 80 minucie wspomniany Sawicki otrzymał drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić plac gry. W 92 minucie miejscowi mogli strzelić decydującego gola, ale po rzucie wolnym świetnie interweniował bramkarz KS Gniezno - Daniel Capaja. W odpowiedzi gnieźnianie przeprowadzili szybką kontrę, po której zatrzymywany w polu karnym gospodarzy był Niedzielski. Sędzia nie zdecydował się jednak podyktować rzutu karnego, choć zdaniem sztabu szkoleniowego KS Gniezno powinien to uczynić. Ostatecznie to bardzo przeciętne spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym. Po 11 kolejkach gnieźnianie plasują się na 8 miejscu.

Skład KS Gniezno: Daniel Capaja - Adrian Guzik (Adrian Pieniążek), Bartosz Kubalewski, Bartosz Kapsa, Mateusz Staniszewski, Piotr Kubalewski, Adam Niedzielski, Marcin Piechocki, Piotr Janusz (Kamil Karski), Szymon Lewandowski (Patryk Gardynik), Mariusz Sawicki.

8 listopada o godzinie 14.00 drużyna KS Gniezno zmierzy się przy ulicy Strumykowej z Przemysławem Poznań.