Drugi sparing, druga wygrana biało-niebieskich!

2018-07-14

Zwycięstwem 3:2 piłkarzy gnieźnieńskiego Mieszka zakończył się sobotni mecz kontrolny 14 lipca z trzecioligowym Sokołem Aleksandrów Łódzki. To druga wygrana podopiecznych Mariusza Bekasa w okresie letnich przygotowań.

Biało-niebiescy zagrali w Jarocinie dwoma jedenastkami. Zabrakło jedynie Damiana Pawlaka i Adriana Bartkowiaka, których dopadły lekkie urazy i trener Bekas dał im odpocząć oraz Dawida Radomskiego, którego zatrzymały sprawy osobiste. W pierwszej części mieszkowcy byli lepszą drużyną, prowadzącą grę. Jednak jako pierwsi na prowadzenie wyszli podopieczny Sławomira Majaka. W 18 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zupełnie niepilnowany przed bramką Mieszka znalazł się jeden z testowanych w Sokole zawodników i strzałem głową pokonał Wiktora Beśkę. Sześć minut potem był już remis 1:1. W pole karne Sokoła dośrodkował Krzysztof Wolkiewicz, a z bliska Pawła Lipca pokonał Radosław Mikołajczak. W 34 minucie fatalny błąd popełnił golkiper Sokoła, który podał piłkę pod nogi testowanego w ekipie Mieszka - Mikołaja Panowicza, a ten wpisał się na listę strzelców. Wynik pierwszej odsłony na 3:1 dla gnieźnian ustalił w 38 minucie Krzysztof Wolkiewicz, który mocnym uderzeniem pod poprzeczkę wykończył akcję i strzał Radosława Mikołajczaka.

W drugiej połowie o poczynaniach Mieszka trudno cokolwiek dobrego napisać. Biało-niebiescy w tym fragmencie meczu nie stworzyli praktycznie żadnego zagrożenia pod bramką Bartosza Kanieckiego i to Sokół miał inicjatywę. W 75 minucie po złym zagraniu Tomasza Kaźmierczaka i niefortunnej interwencji Szymona Lewandowskiego Jakub Rogalski zdobył gola kontaktowego. W końcówce, kiedy to Mieszko grał w dziesiątkę po czerwonej kartce Marcina Trojanowskiego, rywale mieli jeszcze dwie dogodne sytuacje do wyrównania, jednak piłka nie wpadła do siatki i sparing zakończył się wygraną Mieszka 3:2.

W środę 18 lipca drużynę Mieszka czeka trzeci test mecz tego lata, tym razem w Grodzisku Wielkopolskim z trzecioligową Wartą Gorzów Wielkopolski. Początek tego meczu o godzinie 17.00.

Bramki: Radosław Mikołajczak (24), Mikołaj Panowicz (34), Krzysztof Wolkiewicz (38) - dla Mieszka, zawodnik testowany (18), Jakub Rogalski (75) - dla Sokoła

"Mieszko": (I połowa) Wiktor Beśka, Mateusz Kulchawy, Marcin Tomaszewski, Michał Steinke, Igor Łuszczewski, Radosław Mikołajczak, Mateusz Ławniczak, Tomasz Bzdęga, Mateusz Roszak, Krzysztof Wolkiewicz, Mikołaj Panowicz, (II połowa) Szymon Lewandowski, Krzysztof Hondzyński, Taras Maksymiv, Dawid Urbaniak, Wiktor Babiński, Marcin Trojanowski, Miłosz Brylewski, Gracjan Goździk, Jakub Hoffmann, Tomasz Kaźmierczak, Adam Konieczny.

Mieszko Gniezno/ foto Roman Strugalski - Szersza relacja fotograficzna z tego meczu - TUTAJ