Drugie derby powiatu gnieźnieńskiego sezonie 2015/2016 dla Wełnianki Kiszkowo!

2016-05-16

W sobotę 14 maja w Żydowie w ramach 17. kolejki sezonu 2015/2016 a szóstej z rundy wiosennej rozgrywek poznańskiej klasy B grupy 1. doszło do spotkania w ramach drugich derbów powiatu gnieźnieńskiego pomiędzy miejscową Farą Pelikan a Wełnianką Kiszkowo.

W pierwszych derbach powiatu gnieźnieńskiego, jesienią 2015 roku zdecydowanie lepszymi okazali się piłkarze Fary Pelikan Żydowo, pokonując  wtedy w Kiszkowie miejscową Wełniankę w stosunku 3:1. W rewanżu, który jeszcze przed jego rozpoczęciem zapowiadał się bardzo interesująco, górą w Żydowie okazali się z kolei piłkarze Wełnianki Kiszkowo, którzy jak do tej pory w czterech meczach tej wiosny nie zaznali jeszcze żadnej porażki. Do piątego z rzędu zwycięstwa podczas nieobecności Piotra Wojnowskiego, który w tym czasie przebywał na wyjeździe służbowym, zespół Wełnianki Kiszkowo poprowadził prezes tego klubu Jan Herkowiak. Kiszkowianie zrewanżowali się swojemu rywalowi za porażkę z jesieni pokonując go i to na własnym trenie w stosunku 2:0. Mimo że pierwsza połowa należała do żydowian, którzy mogli pokonać w 16 minucie bramkarz z Kiszkowa – Przemysława Babrakowskiego, za sprawą groźnego strzału w wykonaniu Bartosza Kaczmaraka. To z prowadzenia po pierwszej połowie 1:0 cieszyli się kiszkowianie. W 45 minucie bramkę do szatni zdobył po egzekwowanym rzucie rożnym przez Sławomira Kasprzaka głową z 8. metra zdobył Radosław Przybyłowicz.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze mający przewagę nad swoim rywalem atakowali bramkę Wełnianki Kiszkowo, dążąc do zmiany niekorzystnego rezultatu zaś goście umiejętnie się bronili wyprowadzając raz po raz szybkie kontry z własnego pola karnego. Konsekwentna gra kiszkowian przyniosła efekt w postaci zdobytego gola w 88 minucie gola, którym ustalili wynik końcowy meczu na 2:0. Bramkarza gospodarzy Łukasza Hoffmanna, pokonał uderzeniem z 35. metra w drużynie z Kiszkowa – Sławomir Kasprzak.   Było to już piąte z rzędu zwycięstwo zespołu Wełnianki Kiszkowo , w trwającej rundzie rewanżowej.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Łukasz Hoffmann, Dawid Sowiński (75’ Karol Niemczewski), Sławomir Stefaniak, Bartosz Wejerowski,  Krystian Małecki, Krzysztof  Lewandowski (46’ Dawid Łucki), Sebastian Baran, Bartosz Kaczmarek, Dawid Małecki (70’ Przemysław Różański), Michał Kasprzak, Dawid Różewski (70’Alan Piechowiak)

Skład Wełnianki Kiszkowo: Przemysław Babrakowsk, Robert Babrakowski, Błażej Robakowski, Radosław Przybyłowicz, Marek Raith, Bartłomiej Szmydke, Marcin Zamiara, Szymon Burgiel (88’ Damian Kopeć), Sławomir Kasprzak, Piotr Borowicz (46’ Mateusz Krawczyk,), Krzysztof Brzeziński (88’ Maciej Lisecki)

W najbliższą niedzielę 22 maja tylko do boju z dwójki zespołów z naszego powiatu gnieźnieńskiego do walki o kolejne punkty ligowe tej wiosny przystąpi tylko zespół Wełnianki Kiszkowo. Drużyna Fary Pelikan  Żydowo tego dnia zaliczy przymusową pauzę. Jeśli chodzi o kiszkowian to tego dnia na własnym boisku podopieczni Piotra Wojnowskiego podejmować będą ekipę KSGB Manieczki. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 14.00.

Kolejka 17 - 14-15 maja

Pauza: Meblorz Swarzędz.

Avia II Kamionki           2-3    Kłos II Zaniemyśl          15 maja

GKS Gułtowy               4-1    Antares Zalasewo         15 maja

Poznań FC                  0-4    Warta II Śrem                14 maja

KSGB Manieczki          3-2    KS Szczytniki               15 maja