Drugie miejsce Kujawskiego i Wojciechowskiego w klasyfikacji ogólnopolskiej

2017-09-19

W klasyfikacji ogólnopolskiej bardzo dobrze spisała się para grająca w gnieźnieńskim turnieju Roman Kujawski – Marek Wojciechowski, która z rezultatem 68,70 procent zajęła wysokie drugie miejsce. Równie dobre miejsce, bo 15 w klasyfikacji krajowej z rezultatem 63,11 procent zajął duet Robert Góralczyk – Mirosław Jankowski.

W trzecim tegorocznym turnieju wchodzącym do klasyfikacji Mistrzostw Powiatu Gnieźnieńskiego Par uczestniczyło tylko dziesięć duetów z Poznania, Rogowa, Trzemeszna i Gniezna, które w restauracji Leo Libra  18 września rozegrało 27 ciekawych, wcześniej wygenerowanych z systemu rozdań. Grano na zapis maksymalny – najpopularniejsze zawody brydża porównawczego. Tym razem w turnieju czołowe miejsca zajęli: zwycięzcą po raz drugi z rzędu z wynikiem 58,80 procent został duet Robert Góralczyk (PAB Poznań) – Mirosław Jankowski (niezrzeszony). Drugą lokatę z dorobkiem 56,02 procent zajęła para Roman Kujawski – Marek Wojciechowski (Admira Poznań) a trzecią, nagrywając 55,56 procent zajął duet Stanisław Kowalczewski – Remigiusz Szymczak (PAB Poznań/ Gniezno). Na czwartym miejscu  z dorobkiem 52,78 procent uplasowała się para Robert Górny (Forta Rogowo) – Piotr Stefański (Lokator Gniezno).

Kolejny turniej brydżowy par rozegrany zostanie o godzinie 17,15 w najbliższy poniedziałek 25 września 2017 roku w restauracji Leo Libra przy ulicy Spichrzowej. Stowarzyszenie Gnieźnieński Brydż – organizator turniejów w Gnieźnie - zachęca „kółkowiczów” do wzięcia udziału w turniejach brydżowych, w których można przede wszystkim podnieść swoje umiejętności. W turnieju mile widziani będą gracze znających zasady gry w brydża a zwłaszcza uczniowie szkół, studenci gnieźnieńskich uczelni, oraz  brydżyści, którzy swego czasu grywali w brydża w czasie szkolnym i studenckim.