Drugie miejsce w Finale Rejonu Piłkarzy z SP nr 1

2019-05-22

W dniu 17 maja ekipa piłkarzy z Szkoły Podstawowej nr 1 z Gniezna, wyjechała do Jarocina na turniej o Mistrzostwo Rejonu Teren Poznań Wschód.

Niestety młodym gnieźnianom  nie udało się wywalczyć awansu do Finału Wojewódzkiego. W decydującym o awansie meczu SP nr 1przegrała z SP Śrem 2:1. W pozostałych pojedynkach gnieźnianie wygrali z SP Rokietnica 6:0, z SP 5 Jarocin 7:3 oraz z SP 3 Września 8:3. Ostatecznie SP nr 1 zajęła dobre II miejsce w tych rozgrywkach. Królem strzelców turnieju został zawodnik z SP nr 1-Nikodem Szociński zdobywając 8 bramek.

Szkołę reprezentowali: Eryk Błachowiak, Nikodem Matuszak, Marcel Góralski, Dominik Krakowski, Nikodem Matuszak, Mikołaj Czapla, Wiktor Gromadzki, Marcel Światłowski, Maxymilian Pawlak, Piotr Krupa.