Drugie wyjazdowe zwycięstwo w nowym sezonie koszykarzy MKK Gniezno

2023-10-05

W środę, 4 października kolejny mecz ligowy rozegrali koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno, którzy na wyjeździe mierzyli się z Eneą Baskete Poznań.

Przypomnijmy że w miniony weekend koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno, po bardzo ciekawym meczu przegrali w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki z głównym faworytem tegorocznych zmagań w drugoligowych Notecią Inowrocław 64:74. Z kolei drużyna Enea Basketu Poznań przegrała minimalnie w Gdyni z AMW Flotą 108:110.

Przed środowym spotkaniem Enea Basket Poznań zajmowała szóste miejsce z kolie Sklep Polski MKK Gniezno zajmowali siódmą pozycję. Po środowej rywalizacji pod koszem wygranym zresztą przez gnieźnian 84:65 pozycja w ligowej tabeli zmieniła się diametralnie. Otóż podopieczni Arkadiusza  Konowalskiego awansowali na piąte miejsce w ligowej tabeli w zdobytymi 5 punktami zaś Enea Basket Poznań po środowej porażce spadla na dziewiąte miejsce i ma obecnie 4 oczka. Przechodząc jednak do samego spotkania to podopieczni Arkadiusza Konowalskiego po pierwszej połowie prowadzili zdecydowanie z poznaniakami dwunastoma punktami 51:39. Pierwszą kwart e Sklep Polski MKK Gniezno wygrał 27:22 a drugą 24:17. Po trzeciej kwarcie przewaga koszykarzy z grodu Lecha wzrosła do dziewiętnastu punktów po wygranej 9:16 i prowadzeniu 67:48. Ostatnia czwarta odsłona środowego meczu należała do gospodarzy, którą wygrali czteroma punktami 17:14. Lecz w całym meczu górą okazali się podopieczni Arkadiusza Konowalskiego wygrywając spotkanie 84:65.

Kolejne spotkanie Sklep Polski MKK Gniezno rozegra w sobotę 7 października podejmując u siebie o godzinie 15.45 zespół Trefla II Sopot.

ENEA Basket Poznań – Sklep Polski MKK Gniezno 65-84 (22-27, 17-27, 9-16, 17-14)