Drugie wysokie zwycięstwo juniorów Sklep Polski MKK Gniezno

2016-10-31

30 października podopieczni Łukasza Staszkiewicza rozegrali pierwsze spotkanie przed własną publicznością, w którym łatwo ograli złożony z graczy z rocznika 2001 zespół Kasprowiczanki Ostrów Wlkp. 99:50.

Młodzi gnieźnianie otworzyli wynik spotkania trzema „trójkami” z rzędu, czym dali do zrozumienia przeciwnikom, że będą tego dnia groźni zza łuku. Dobrze funkcjonujący atak, przeplatali niestety błędami w defensywie, co nie pozwalało dalej zbudować większej przewagi. W ostatniej minucie pierwszej odsłony, po ewidentnym gapiostwie naszych graczy, Ostrowianie zdobyli 5 punktów i ustalili wynik 24:14. W drugiej kwarcie więcej czasu na parkiecie spędzili zmiennicy, co niestety owocowało większą ilością prostych strat w ataku. Dopiero w 4 min. MKK znowu złapało właściwy rytm i zaczęło powiększać swoją przewagę, która osiągnęła ostatecznie 16 punktów.

Po przerwie nasza drużyna wyszła dodatkowo zmotywowana i zaczęła realizować przedmeczowe założenia defensywne. Lepsza komunikacja i organizacja gry w obronie, skutkowała szeregiem przechwytów, z których gnieźnianie zdobywali łatwe punkty. Licznie zgromadzonym kibicom mogły podobać się szczególnie akcje kończone wsadami – Leśniczaka i Wietrzyńskiego, a także zespołowość gry w ataku. W tej części gry MKK zdominowało grę po obu stronach parkietu wygrywając 28:7. Czwarta kwarta to znowu czas zmienników, którzy kontynuowali dobrą koszykówkę starterów i spokojnie kontrolowali wynik. Ostatecznie ostatnią kwartę wygrywamy 22:10, a całe spotkanie 99:50.

Zdaniem trenera do gry w ataku nie można mieć większych zastrzeżeń – no może oprócz kilku niewymuszonych strat, jednak gra w defensywie pozostawia wiele do życzenia. Chcąc rywalizować z najlepszymi drużynami w kraju, młodzież MKK musi zdecydowanie poprawić zespołową grę pod własnym koszem. Jesteśmy jednak przekonani, że w kolejnych meczach nasz zespół poprawi elementy defensywy, na które sztab trenerski zwraca uwagę.

Sklep Polski MKK Gniezno Junior : Kasprowiczanka Ostrów Wlkp.  99 : 50

W poszczególnych kwartach (24:14, 25:19, 28:7, 22:10)

Punkty dla MKK: Wietrzyński 22 (2x3pkt), Kotwasiński 18, Leśniczak 14 (1x3pkt), Sobkowiak 14 (2x3pkt), Banaszak 13 (3x3pkt), Maroszek 12, Lorek 2, Kubicki 2, Sztyma 2, Kiełpiński 0, Milak 0, Małkowski 0.

Kolejne spotkanie MKK rozegra 2 listopada o godz. 17:30 w Lesznie z tamtejszą Polonią. A już 6 listopada zainaugurują w Gnieźnie rozgrywki III ligi, w których nasz zespół podejmie bardzo silny zespół Basket Pleszew. Zapraszamy wszystkich sympatyków do kibicowania – sobota godz. 12:00 GO MKK !!!

Przypominamy, że mecze Juniorów, mecze III ligi (która niebawem rozpocznie rozgrywki 6 listopada) oraz zespoły dziecięce i młodzieżowe mecze rozgrywają w hali:  Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie ul. Świętokrzyska 33 w Gnieźnie.