Drugie złoto w Mińsku i szanse na kolejne medale kajakarzy, trzy pięściarki mają już co najmniej brązowe medale

2019-06-27

Szósty dzień Igrzysk Europejskich w Mińsku przyniósł kolejną zdobycz medalową dla reprezentacji Polski i to tę z najcenniejszego kruszcu. Na torze regatowym Zasław 30 km od Mińska wyścig kanadyjkarzy na dystansie 1000 metrów wygrał Tomasz Kaczor pokonując bardziej utytułowanych rywali - Rosjanina Kiriła Szamszurina (o niespełna sekundę) i mistrza olimpijskiego Niemca Sebastiana Brendela.

Pozostali nasi reprezentanci zajęli następujące pozycje:
Rafał Rosolski K1 1000 m -  9. miejsce
Justyna Iskrzycka/Katarzyna Kołodziejczyk K2 500 m -  5. miejsce
Mateusz Kamiński/Michał Kudła C2 1000 m - 5. miejsce

W czwartek są jeszcze szanse na kolejne medale w Zasławiu,

W środę znakomicie zaprezentowały się polskie pięściarki. Karolina Koszewska w wadze do 69 kg, Sandra Drabik (- 51) i Elżbieta Wójcik (-75)  awansowały do półfinału turnieju bokserskiego  kobiet. zapewniając sobie tym samym co najmniej brązowe medale.  W ćwierćfinale turnieju mężczyzn odpadł natomiast Damian Durkacz. Polak walczący w wadze do 64 kg walkę o strefę medalową przegrał z Francuzem Sofianem Oumihy, chociaż walka była bardzo wyrównana, a Polak nie krył rozczarowania werdyktem sędziów.

Środa stała pod znakiem półfinałowych zmagań lekkoatletów na stadionie Dynama. Z pierwszego półfinału awans wywalczyły reprezentacje Ukrainy, Francji i Niemiec, a z drugiego Białorusi,  Włoch  i Czech. Polacy już wcześniej odpadli z rywalizacji.