Drugie zwycięstwo Adriana Gały

2014-07-31

W środę, 30 lipca, na torze przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie rozegrany został II Turnieju Zaplecza Kadry Narodowej Juniorów. Po zdecydowanym triumfie dzień wcześniej zwycięzcą okazał się ponownie Adrian Gała. Tym razem wygrana wychowankowi Startu nie przyszła wprawdzie już tak łatwo, ale i tak wyraźnie wygrał zbiorczą klasyfikację zdobywając okazały puchar.

Jedynym zawodnikiem, który pokonał Adriana Gałę był Damian Dróżdż. Reprezentant  Kolejarza Opole tuż przed startem do wyścigu V dokonywał jeszcze ze swoimi mechanikami ostatnich korekt w ustawieniach motocykla, ale zaowocowało to znakomitą szybkością i wyraźnym zwycięstwem opolanina. Dróżdż miał sporą szansę na to, aby znaleźć się w ścisłej czołówce II turnieju, ale przed ostatnim występem jego motocykl odmówił posłuszeństwa nie dając się uruchomić  i ostatecznie zawodnik został wykluczony za przekroczenie limitu 2 minut.  Adrian Gała natomiast jeszcze raz tego dnia oglądał plecy rywali. W wyścigu XX został na starcie i początkowo jechał na trzeciej pozycji. Na drugim wirażu z łatwością wyprzedził jednak Kamila Wieczorka, który dysponował szybkim motocyklem, ale nie bardzo potrafił nad nim zapanować (nie tylko zresztą w tym wyścigu). Ostatecznie podczas pokonywania kolejnego okrążenia zawodnik ROW Rybnik upadł, ale na szczęście niegroźnie szybko podnosząc się i sprowadzając motocykl z toru. Tymczasem na kolejnym wirażu Adrian Gała zdecydowanym atakiem wyprzedził Rafała Karczmarza i potwierdził swoją supremację podczas gnieźnieńskiego zgrupowania. Po trzech seriach zmagań zaczął padać deszcz. Sędzia przerwał zawody  a po ustaniu opadów zarządził prace mające na celu osuszenie nawierzchni. Przerwa w rywalizacji trwała około pół godziny. Opady nie zrobiły jednak  na młodych zawodnikach żadnego wrażenia, a pozytywem krótkiej ulewy był fakt, że wreszcie przy Wrzesińskiej przestało się kurzyć. Pozakończeniu II turnieju okazało się, że wprawdzie ze zdecydowaną przewagą triumfatorem klasyfikacji łącznej był Adrian Gała - 29 punktów, ale dwóch zawodników  Alex Zgardziński i Daniel Kaczmarek mieli identyczny dorobek 22 oczek. W związku z tym konieczne było rozegranie wyścigu dodatkowego, w którym lepszym okazał się reprezentant Falubazu. Czwarte, premiowane pucharem, miejsce zajął w klasyfikacji łącznej Bartosz Smektała uzyskując w sumie 19 punktów.