Drugie zwycięstwo polskich hokeistów w Singapurze

2015-01-18

W rozegranym w niedzielę, 18 stycznia, drugim meczu turnieju Ligi Światowej FIH w Singapurze reprezentacja Polski w hokeju na trawie mężczyzn pokonała Japonię 2:0.

Mecz z Japończykami rozpoczął się dla Polaków fatalnie. Do przerwy przegrywali 0:2 po trafieniach z "krótkich rogów" Kenji Kitazato i  Koshi Yamabe. W drugiej połowie biało-czerwoni przeszli swoistą metamorfozę  i dość szybko zaczęli odrabiać straty. Najpierw karny strzał rożny wykorzystał Paweł Bratkowski, a pięć minut później wyrównał Krystian Makowski. Reprezentant Pomorzanina zdobył także gola decydującego o zwycięstwie. W 54.minucie pewnie wykorzystał rzut karny ustalając wynik meczu na 3:2.

W innym niedzielnym  spotkaniu "polskiej" grupy  Bangladesz  pokonał Meksyk 6:1

Kolejny mecz Polacy rozegrają we wtorek, kiedy to zmierzą się  z Bangladeszem.