Drugie zwycięstwo seniorów MKK Gniezno

2013-10-22

W niedzielę 20 października na swoje drugie spotkanie ligowe udał się do Poznania zespół MKK Gniezno.Tamtejsza ekipa Pyry Poznań dobrze rozpoczęła spotkanie prowadząc 5:0 . Od tego momentu to jednak gnieźnianie wiedli prym, w kluczowej jak się później okazało, pierwszej połowie spotkania.

Koszykarze MKK bronili agresywnie dzięki czemu mogli przeprowadzać szybkie ataki , które z łatwością zamieniali później  na punkty. Dobrze funkcjonowała także skuteczność z dystansu ( 7 x 3pkt w I połowie). Taka gra pozwoliła nam schodzić do szatni z prowadzeniem 50:22. Druga połowa to próba pościgu zawodników gospodarzy, która ostatecznie kończy drugą połowę na remis 38:38. Końcowe zwycięstwo 88:60 jak najbardziej zasłużone dla naszej drużyny. Ponownie zespołowi udaje się wypracować sporą przewagę ,co umożliwia trenerowi Arkadiuszowi Konowalskiemu na szeroką rotacje składu. Na parkiecie pojawiła się zatem cała meczowa dwunastka i aż dziewięciu zawodników zapisuje się na liście strzelców.
Niestety w trakcie drugiej kwarty kontuzji doznaje jeden z liderów zespołu Piotr Golasiński, którego kontuzja stawu skokowego wykluczy na około 3-4 tygodni z gry. Pech tego zawodnika trwa od pierwszej kolejki ,kiedy to też opuścił parkiet z kontuzją tym razem pachwiny. Znając jednak charakter Piotrka liczymy,iż tak jak do treningów przyłoży się do rehabilitacji i szybko  pojawi się na parkiecie z powrotem

Pyra Poznań - MKK Gniezno 60 :88 (15:25  7:25  17:18   21:20  )

Punkty dla MKK: Dobrzycki 28, Konowalski 18 , Konwiński 12, Jasiński 9,  Golasiński 6, Urbaniak 4, Nowiński 4, Łepski 4, Szajdziński 3, Kujawski, Szymkowiak, Bitner po 0

Kolejne spotkanie nasz zespół rozegra w sobotę 26 października w hali II LO W Gnieźnie o godzinie 16.00. Przeciwnikiem będżie zespół AZS UAM Poznań. Serdecznie na to spotkanie kibiców koszykówki zapraszamy !!!