Drugie zwycięstwo w rozgrywkach pierwszoligowych dziewcząt MKS II OKNOPLAST!

2023-10-22

Piłkarki ręczne MKS II OKNOPLAST Gniezno, mają za sobą drugie spotkanie mistrzowskie jako beniaminek rozgrywek pierwszoligowych.

Po wcześniejszym wygranym wyjazdowego meczu po zaciętym boju przez zespół MKS II OKNOPLAST Gniezno z KS Kościerzyna w stosunku 30:29. Kolejnym przeciwnikiem duetu trenerskiego Robert Popek i Roman Solarek w drugiej kolejce nowego sezonu 2023/2024 rozgrywek pierwszoligowych  była ekipa MMKS Jutrzenki Płock. Spotkanie, którego gospodyniami były młode piłkarki ręczne z grodu Lecha  i zostało rozegrane w niedzielne samo południe 22 października w gnieźnieńskiej hali GOSiR przy ulicy Sportowej 5 zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem beniaminka pierwszoligowych rozgrywek 31:19. Początek spotkania oraz przebieg pierwszej połowy nie zapowiadał tak wysokiej wygranej zespołu MKS II OKNOPLAST nad zespołem z Płocka. Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka na przerwę bowiem schodziły prowadząc zaledwie trzema bramkami 13:10. Wysoką wygraną młode gnieźnianki zapewniły sobie w drugiej połowie. Młode ,,Pszczółki” bowiem podkręciły tępo w grze co w efekcie skutkowało tym że tą odsłonę spotkania wygrały 18:9 a całe spotkanie zdecydowanie 31:19. Po tym zwycięstwie jak i poprzednim zespół MKS II OKNOPLAST Gniezno, w ligowej tabeli zajmuje drugie miejsce z kompletem 6 punktów tyle samo ma prowadząca drużyna Bukowsko-Dopiewski KPR.

Kolejnym rywalem MKS II OKNOPLAST Gniezno w spotkaniu wyjazdowym w dniu 27 października będzie zespół Bukowsko-Dopiewski KPR. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 20.00.

Punkty dla MKS II OKNOPLAST Gniezno zdobywały: Maria Tanaś -7, Zofia Bartkowiask -6, Weronika Wabińska -5, Marta Lachowska -2, Kinga Piotrowska -2, Julia Nowak -1, Julia Skoczeń -1, Agata Szymańska -1, Maja Brząkała -1, Kornelia Lubińska -1

Punkty dla MMKS Jutrzenki Płock zdobyły: Aneta Szczechowicz – 6, Zofia Igielska -4, Marlena Muras -4, Maja Kudżba -3, Maria Augustyniak -1, Aleksandra Rędzińska -1,