Drugie zwycięstwo z rzędu juniorów starszych Mieszka

2017-04-24

Trzeba przyznać że juniorzy starsi Mieszka Gniezno, występujący w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej A1 juniora w minionym tygodniu nie próżnowali.

W wtorek 18 kwietnia zaraz po świętach Wielkanocnych, rozegrali mecz na swoim trenie z Heliosem Czempin, pokonując zdecydowanie swoich rówieśników 6:1. W niedzielę 23 kwietnia zaś młodzi gnieźnianie wraz z swoim trenerem Przemysławem Urbaniakiem, udali się do Konina gdzie o kolejne  punkty mistrzowskie walczyli z miejscową drużyną Górnika. Spotkanie niedzielne podobnie jak wcześniej wtorkowe juniorzy starsi Mieszka Gniezno, rozstrzygnęli na swoją korzyść odnosząc drugie zwycięstwo w ciągu pięciu dni wygrywając je 1:0. Komplet trzech punktów młodzi gnieźnianie w Koninie zapewnili sobie już w pierwszej części niedzielnego meczu. W 11 minucie padła jedyna bramka w całym spotkaniu i to dla gnieźnian. Autorem zwycięskiego gola okazał się Radosław Śmigowski, który wykorzystując zagraną piłkę przez Adriana Kiełpińskiego umieścił ją w bramce swojego rywala wychodząc na pozycję sam na sam z golkiperem gospodarzy z 18. metra. W drugiej połowie już oba zespoły więcej bramek nie zdobyły chociaż gnieźnianie mogli podwyższyć swoje prowadzenie nad swoim rywalem. Najdogodniejsze sytuacje ku temu mieli w 86 minucie Patryk Dudek, który z 12 .metra posłał piłkę obok bramki gospodarzy oraz w 90 minucie Jakub Hoffmann, który przegrał sytuację sam na sam z golkiperem Górniak Konin. Ostatecznie mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem zespołu juniora starszego Mieszka Gniezno. Zwycięstwo młodych gnieźnian w Koninie o tyle jest cenne iż do niedzielnego meczu przystąpił oni osłabiony brakiem Danielewicz i Tomasza Kaźmierczaka, którzy tego samego dnia udali się z zespołem seniorskim na mecz derbowy do Trzemeszna. Na dodatek podczas rozgrzewki problem zdrowotny trenerowi Urbaniakowi zgłosił golkiper Mikołaj Miczyński, którego godnie zastąpił w niedzielnym meczu w bramce jego zmienik Wiktor Stachowiak, który spisał się bardzo dobrze zachowując czyste konto.

Górnik Konin – Mieszko Gniezno 1:0 (1:0)
Bramka dla Mieszka – Radosław Śmigowski

Skład juniora starszego Mieszka Gniezno: Wiktor Stachowiak, Piotr Kaźmierczak, Paweł Siwka, Adrian Franczak, Adrian Kiełpiński, Adrian Krupka ( 81’Patryk Dudek), Tobiasz Garstka, Dawid Połatyński, Maksymilian Sikorski (46’ Jakub Olejniczak), Jakub Hoffmann, Radosław Śmigowski

Następne spotkanie mistrzowskie juniorzy starsi Mieszka Gniezno, rozegrają już w najbliższą niedzielę 30 kwietnia o godzinie 11.00, kiedy to na własnym boisku przy ulicy Strumykowej podejmować będą zespół Włókniarza 1925 Kalisz.