Drużyna „Chrobry-Gniezno” mistrzem regionalnego turnieju

2015-11-25

Był to kolejny turniej w ramach III Niepodległościowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Dzieci rocznika 2006 pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna.W dniu 21 listopada na hali sportowej GOSiR przy ul. Paczkowskiego w Gnieźnie przeprowadzono drugi w tym roku turniej zorganizowany z okazji Narodowego Dnia Niepodległości.

Organizator imprezy - Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki „Chrobry-Gniezno” Dziecięca Akademia Piłkarska prowadzona przez Dariusza Śmiałowskiego zorganizowało turniej z udziałem 12 zespołów rocznika 2006. W imprezie udział wzięły następujące zespoły: Wisełka Bydgoszcz, Oranje Konin I i II , Nazar Nakło ,Chemik Bydgoszcz, Mieszko Gniezno ,MKS Trzemeszno, S.F.M Drajera Poznań, Bzyki Żnin, Chrobry Gniezno I ,Chrobry Gniezno II Chrobry Gniezno III.
Po wielogodzinnych rozgrywkach w których drużyny walczyły o miejsca od pierwszego do ostatniego w klasyfikacji końcowej drużyny uplasowały się następująco:
12. Oranje Konin II

Prowadzona była także klasyfikacja indywidualna w której „królem strzelców”  został Kuba Nogalski z Chrobry Gniezno, „najlepszym bramkarzem” Miłosz Lewandowski z Oranje Konin I zaś „najlepszym zawodnikiem turnieju” został  Alex Grygier z S.F Marcina Drajera Poznań.

Zwycięzcy klasyfikacji zespołowej i wyróżnień indywidualnych otrzymali puchary, statuetki i okolicznościowe medale. Wszyscy zawodnicy biorący udział w turnieju otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy uczestnictwa dla drużyn i upominki rzeczowe. Turniej rozegrany został z podziałem na dwie grupy, systemem „każdy z każdym”. Łącznie w turnieju wzięło udział 136 młodych piłkarzy. Nagrody rzeczowe uczestnikom i zwycięzcom wręczyli Prezes Stowarzyszenia „Chrobry-Gniezno” – Stanisław Dolaciński, Wiceprezes stowarzyszenia i trener Dziecięcej Akademii Piłkarskiej Dariusz Śmiałowski wraz z trenerami drużyn gospodarzy. Gospodarzy. Współorganizatorami turnieju był Urząd Miejski i Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji. W walce o III miejsce drużyna Chrobry Gniezno II przegrała z zespołem  Szkoły Futbolu Marcina Drajera z Poznania. Emocjonująco zaś przebiegł finał między zespołem Chrobry Gniezno I a Oranje Konin I pokonując rywala 2 – O i tym samym zdobywając tytuł mistrzowski o puchar Tadeusza Tomaszewskiego – Członka Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.