Drużyna Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Świętochłowic zwycięzcą turnieju w Gnieźnie!

2022-05-28

W dniach od 26 do 28 maja w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 im. Janusza Kusocińskiego w Gnieźnie odbył się XIII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Szkół Specjalnych,który był jednocześnie XVIII Memoriałem Romana Paryska, byłego dyrektora Ośrodka, który zginął tragiczną śmiercią. Turniej jest organizowany przez działający w SOSW nr 2Uczniowski Klub Sportowy „Kusy”, którym kieruje Eugeniusz Krűger.

W turnieju brało udział 16 drużyn z następujących miast: Białystok, Cudzynowice, Elbląg, Gdańsk, Katowice, Lublin, Lubsko, Oświęcim, Pyrzyce, Rzeszów, Toruń, Świętochłowice, Ząbkowice Śląskie i Gniezno– ogółem 170 uczestników z całej Polski. Mecze eliminacyjne w grupach odbywały się na trzech boiskach typu Orlik (boisko SOSW nr 2, na obiektach przy SP nr 12 w Gnieźnie na osiedlu Kazimierza Wielkiego oraz przy Stadionie Klubu Mieszko Gniezno (ul. Strumykowa).

Obok sportowej rywalizacji zawodnicy uczestniczyli w atrakcjach przygotowanych przez gospodarzy turnieju. Młodzi sportowcy zwiedzali Katedrę Gnieźnieńską. Wieczorem piłkarze spotkali się przy ognisku. Uczestnicy mogli również skorzystać z basenu, profesjonalnej opieki medycznej i odnowy biologicznej zapewnionej przez słuchaczy Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego we Wrześni.

W czasie losowania drużyn wystąpił Mariusz Czajka, iluzjonista z Torunia. Uroczyste otwarcie Turnieju uświetnił występ zespołu tanecznego Hit Show z SOSW nr 2 w Gnieźnie.

Zwycięzcami sportowej rywalizacji została drużyna ze Świętochłowic, która obok pucharu zwycięzcy turnieju zdobyła puchar przechodni Memoriału Romana Paryska. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z Torunia. Trzecia lokata przypadła piłkarzom z Białegostoku. Piąta lokata tym razem przypadła ubiegłorocznemu triumfatorowi turnieju drużynie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczym nr 2 im. Janusza Kusocińskiego w Gnieźnie.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mateusz Rogala ze Świętochłowic. Tytuł króla strzelców zdobył Mateusz Śledziński z Torunia. Gnieźnianin Kamil Kapczyński otrzymał tytuł najlepszego bramkarza rozgrywek. Nagrodę fair play otrzymała drużyna z Białegostoku. Uroczyste wręczenie nagród w których uczestniczyli zaproszeni goście odbyło się na boisku Orlika - SOSW nr 2 w Gnieźnie.

Tegoroczny turniej odbył się dzięki wsparciu finansowemu następujących osób
i instytucji:

Współorganizatorzy Turnieju:
1.    Związek Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni – Razem” w Warszawie
2.    Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie
3.    Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
4.    Starostwo Powiatowe w Gnieźnie
5.    Kuratorium Oświaty w Poznaniu
6.    Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie
7.    Urząd Miejski w Gnieźnie
8.    KKS Lech Poznań
9.    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 im. J. Kusocińskiego  w Gnieźnie
10.    Związek Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni – Razem” oddział Poznań z siedzibą w Gnieźnie

Fundatorzy pucharów, statuetek i medali:
1.    Marszałek Województwa Wielkopolskiego – pan Marek Woźniak
2.    Posłowie i Senatorowie na Sejm RP–pani Paulina Hennig-Kloska, pan Paweł Arndt, pan Zbigniew Dolata, pan Tadeusz Tomaszewski
3.    Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego – pan Piotr Gruszczyński
4.    Prezydent Miasta Gniezna – pan Tomasz Budasz


Pozostali sponsorzy:
1.    KKS Lech Poznań
2. Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego we Wrześni

Anna Kamieniarz/ foto Roman Strugalski - Szersza relacja fotograficzna z zakończenia turnieju - TUTAJ
 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,druzyna-specjalnego-osrodka-szkolno-wychowawczego-z-swietochlowic-zwyciezca-turnieju.html