Drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 mistrzami Gniezna w piłce ręcznej w kategorii chłopców!

2018-12-03

W hali GOSiR przy ulicy Sportowej w Gnieźnie, w poniedziałek 3 grudnia rozegrane zostały Mistrzostwa Gniezna w piłce ręcznej wśród szkół podstawowych w kategorii chłopców rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W rozgrywkach udział wzięło siedem reprezentacji z Szkół Podstawowych z terenu miasta Gniezna. Na parkiecie hali mieszczącej się przy ulicy Sportowej (stara hala przy ulicy Paczkowskiego) można było zobaczyć w akcji miedzy innymi przedstawicieli Szkół Podstawowych nr 1, 2, 3, 7, 8, 9 i 12. Drużyny w pierwszej fazie zostały podzielone na dwie grupy jedna liczyła 4 zespoły z kolei w drugiej rywalizowały 3 ekipy. Po rozgrywkach spotkaniach grupowych odbyła się rywalizacja o końcowe miejsca w zależności od zajętych miejsc. Ostatecznie pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Gniezna w piłce ręcznej w kategorii chłopców przypadło drużynie z Szkoły Podstawowej nr 1, drugie miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 7 a trzecią lokatę zapewnił sobie zespół Szkoły Podstawowej nr 8. 
 
Zawody organizowali i sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej nr 7 w Gnieźnie (Michał Witt i Rafał Szymański) , współorganizowali:  Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji, Szkolny Związek Sportowy Ziemi Gnieźnieńskiej , Urząd Miejski w Gnieźnie. Uczestnicy otrzymali medale, puchar i dyplomy. W imieniu Prezydenta Miasta Gniezna wręczał je inspektor Zespołu d/s Sportu Marek Szczepanowski.Zwycięzca rywalizacji - SP 1 Gniezno będzie reprezentowało nasze miasto w Mistrzostwach Powiatu Gnieźnieńskiego w dniu 19 grudnia br. również w hali sportowej GOSiR przy ul. Sportowej 5.
 
Roman Strugalski + foto - Szersza relacja fotograficzna z tych rozgrywek TUTAJ 
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,druzyna-szkoly-podstawowej-nr-1-mistrzami-gniezna-w-pilce-recznej.html