Drużyny młodzika starszego Mieszka Gniezno radziły sobie ze zmiennym szczęściem

2015-05-11

Po dwutygodniowej przerwie na boiska ligowe powrócili młodzicy starsi Mieszka Gniezno ( rocznik 2002 ).

W tym czasie część zawodników brała udział w turnieju międzynarodowym we Włoszech Lazio Cup. Powrót zakończył się połowicznym sukcesem. Pierwszy zespól grający w kategorii starszej przegrał w sobotę 9 maja z SPN Szamotuły 1-4 a drugi zespół tego samego dnia pokonał w derbach Gniezna PS Gniezno 3-1.

W spotkaniu z Szamotułami faworytem byli goście aktualni vice mistrzowie Wielkopolski rocznika 2001. Jednak początek spotkania zapowiadał że biało-niebiescy mogą sprawić kolejną niespodziankę. Kilka rajdów Oliviera Zakrzewicza prawą stroną boiska siało zamieszanie w obronie gości jednak zabrakło skuteczności już w samym polu karnym SPN-u. Goście z Szamotuł strzelili dwie bramki w pierwszej połowie i w drugiej połowie pilnowali wyniku. Biało-niebieskich stać było tylko na honorową bramkę którą strzelił Olivier Zakrzewicz po strzale z dystansu zza pola karnego.
 Pomimo porażki młodzicy Mieszka w takich meczach ciągle zdobywają doświadczenie i to powinno procentować w następnym sezonie.

C2 gr.1

Mieszko Gniezno - SPN Szamotuły 1-4 ( 0-2 )

bramka: Olivier Zakrzewicz 49'

Mieszko: Szymon Steć - Jakub Chlebda, Albert Gąsiorowski, Nikodem Kęczkowski, Nikodem Mirek - Olivier Zakrzewicz, Jakub Basiński, Kacper Kubiak, Sebastian Łukomski - Kacper Kaczmarek, Kacper Zimmer - rez: Jakub Stachowiak, Dawid Malęgowski, Dawid Cieciura, Mateusz Zakrzewski, Adam Kowalski

Dużo łatwiejszego przeciwnika miał drugi zespół Mieszka gdyż biało-niebiescy podejmowali debiutującą w rozgrywkach drużynę PS Gniezno. Biało-niebiescy byli zdecydowanym faworytem tego spotkania i chyba trochę zbyt lekceważąco podeszli do meczu. I już na początku mogli za to zostać skarceni jednak Jakub Stachowiak obronił rzut karny podyktowany za faul w polu karnym obrońcy Mieszka. Na pierwszą bramkę dla Mieszka goście szybko odpowiedzieli bramką wyrównującą ale dwie kolejne bramki młodzików Mieszka zapewniły zwycięstwo biało-niebieskim. W drugiej połowie gospodarze zamiast atakować szeroko skrzydłami próbowali grać środkiem boiska gdzie napotykali na ,,mur'' obronny gości przez który nie potrafili się przebić i więcej bramek w tym meczu już nie zobaczyliśmy.
 Po tym zwycięstwie zespół Mieszka objął prowadzenie w gr. 2 młodzika starszego.

D1 gr.2

Mieszko II Gniezno - PS Gniezno 3-1 ( 3-1 )

bramki: Bartosz Kwitowski 15' ( as. Dawid Fiałkowski ), Nikodem Pruss 22' ( as. Bartosz Szeliga ), Bruno Bieliński 29' ( as. Nikodem Pruss )

Mieszko: Jakub Stachowiak - Bartosz Szeliga, Alan Łuszczyński, Dominik Barczak, Bruno Bieliński - Mikołaj Pluciński, Dawid Fiałkowski, Bartosz Kwitowski - Marcel Kondracki - rez: Nikodem Pruss, Kacper Dziubek, Michał Twardowski, Konrad Łukomski