Dublet Mikołaja Menza w IMP w Bargłach

2022-08-28

W weekend 27-28 w Bargłach gdzie na co dzień swoje spotkania w ramach I ligi speedrowerowej rozgrywa drużyna Victorii Poczesna, rozgrywane były finały Indywidualnych Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie sportowej.

Dwudniowe zmagania w ramach IMP, dla reprezentantów klubu speedrowerowego Orzeł Gniezno, których w tej imprezie sportowej na mogło zabrakną okazały się bardzo udane. Gnieźnianie bowiem w tych zawodach zdobyli aż pięć medali – trzy koloru złotego oraz dwa koloru brązowego. W sobotę 27 sierpnia o czym już informowaliśmy naszych czytelników pierwszy z złotych medali a co za tym idzie został Indywidualnym Mistrzem Polski w kategorii Open zdobył Paweł Kozłowski. Starszemu koledze z drużyny sobotniego sukcesu pozazdrościł z pewnością Mikołaj Menz, który w niedzielę zdobył aż dwa medale złote zostając jednocześnie Indywidualnym Mistrzem Polski w kategorii juniora oraz młodzika sezonu 2022. Jak się później okazało Paweł Kozłowski, po zdobytym sobotnim złotym medalu IMP w kategorii Open, nie spoczął na laurach i w niedzielę do swojego bogatego w karierze dorobku medalowego dorzucił brąz w kategorii Weterana. Brązowy medal zawisł na szyi jeszcze jednego gnieźnieńskiego speedrowerowca mowa tutaj o Arkadiusz Graczyku, który został drugim wicemistrzem IMP w kategorii juniora.

Pozostali gnieźnianie, którzy brali udział w dwudniowych IMP a Bargłach zajęli następujące miejsca:

IMP młodzieżowców – 5 miejsce Szymon Rząd

IMP weteranów – 4 miejsce Łukasz Kokott, 9 miejsce Radosław Sieradzki

IMP juniorów – 4 miejsce Arkadiusz Graczyk, 11miejsce Michał Menz

Jako redakcja gratulujemy kolejnych spektakularnych sukcesów sportowych osiągniętych przez zawodników Orła Gniezno.