Dwa duże osiągnięcia kulturystyczne Szymona Kulińskiego!

2018-04-28

W ostatnim czasie mieszkaniec naszego miasta Gniezna, Szymon Kuliński odniósł dwa spektakularne osiągnięcia w dyscyplinie sportowej jaką uprawia a mianowicie jest nią kulturystyka klasyczna do 180 centymetrów.

Pierwsze swoje osiągniecie sportowe gnieźnianin, zapisał na swoim koncie 14 kwietnia w Mysłowicach w rozgrywanych tam Ogólnopolskich Mistrzostwach Śląska w Kulturystyce i Fitnessie.  W zawodach tych wzięło udział około 200 uczestników a Szymon Kuliński w kategorii seniorów do 180 centymetrów zajął drugie miejsce na 11 zakwalifikowanych. Tym samym gnieźnianin zdobył tytuł pierwszego wicemistrza Śląska wśród seniorów.

Tydzień po udanym występie w Mysłowicach czyli 21 kwietnia Szymon Kuliński, wystartował  i to z powodzeniem w Mistrzostwach Polski w Kulturystyce i Fitnessie w Kielcach. Zawody te były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy IFBB. Podobnie jak w Mysłowicach tak i w Kielcach gnieźnianin startował w tej samej kategorii czyli kulturystyce klasycznej seniorów mężczyzn do 180 centymetrów. Zawody w Kielcach gnieźnianin może zaliczyć do jeszcze bardziej udanych niż te wcześniejsze gdyż Kuliński wywalczył w nich Mistrzostwo Polski seniorów.

A już 19-20 maja Szymon Kuliński wystartuje w kolejnych zawodach w kulturystyce klasycznej seniorów mężczyzn do 180 centymetrów a będą to zawody międzynarodowe DIAMOND CUP w Warszawie.