Dwa gole zdobyte w ostatnich minutach meczu zapewniły zwycięstwo Zjednoczonym Trzemeszno!

2013-10-13

W spotkaniu 11 kolejki rozgrywek wielkopolskiej IV ligi grupy północnej Zjednoczeni Trzemeszno, pokonali na własnym boisku w sobotę 12 października zespół Czarnych Wróblewo w stosunku 3:2! Trzemesznianie po godzinie gry wprawdzie przegrywali 1:2, ale w ostatnich 30 minutach podopieczni Łukasza Kańczukowskiego dwukrotnie trafili do siatki rywali zapewniając tym samym zwycięstwo i komplet trzech dużych punktów.

Już w 10 minucie gospodarze powinni prowadzić, jednak Krzysztof  Chojnacki w sytuacji sam na sam z bramkarzem Czarnych Wróblewo strzelił obok słupka. W 28 minucie po zagraniu piłki z egzekwowanego rzutu rożnego przez Marcina Ślósarczyka do siatki Czarnych trafił strzałem z głowy Łukasz Popielski. Bramka ta dała prowadzenie piłkarzy z grodu Kilińskiego 1:0. W 38 minucie był już remis 1:1, goście przeprowadzili kontrę, po której Bartłomiej Graczyk pokonał golkipera Zjednoczonych Trzemeszno - Szymona Płoszyńskiego.

Po przerwie groźnie pod bramką Czarnych Wróblewo zrobiło się w 58 minucie. Wtedy po akcji Krzysztofa Majchrzaka piłkę dobijał Łukasz Popielski, jednak w ostatniej chwili gości uratował dobrze interweniujący zawodnik z Wróblewa. Tymczasem w 60 minucie goście z Wróblewa wyszli na prowadzenie 2:1.  Bartłomiej Graczyk pokazał jak się wykonuje rzuty wolne i po faulu Michała Kachniarza i celnie przymierzył ze stałego fragmentu gry pokonując bramkarza miejscowych Szymona Płoszyńskiego. Po 6 minutach znów był jednak remis 2:2. Młodziutki Michał Fajfer popisał się uderzeniem z około 25 metrów i zdobył drugiego gola dla Zjednoczonych Trzemeszno. Decydujący cios drużynie z Wróblewa,  zadał w 85 minucie Krzysztof Chojnacki, który strzałem głową na bramkę zamienił dogranie piłki z egzekwowanego rzutu wolnego przez Marcina Ślósarczyka. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zjednoczonych Trzemeszno w stosunku 3:2.

Kolejne spotkanie zespół Zjednoczonych Trzemeszno rozegra już w sobotę 19 października na wyjeździe mając za przeciwnika zespół 1922 Lechii Kostrzyn. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 15.00.

Skład Zjednoczenych Trzemeszno: Szymon Płoszyński, Krzysztof Chojnacki, Michał Fajfer, Damian Giza, Michał Kachniarz, Krzysztof Majchrzak, Grzegorz Meller, Marcin Nowak, Łukasz Popielski, Marcin Ślósarczyk, Michał Wiśniewski, Paweł Maciejewski, Tomasz Bauza, Mateusz Filipczak, Łukasz Kańczukowski, Patryk Sobucki