Dwa mecze drużyny Mieszko II Gniezno rocznika 2005 w jednym tygodniu

2015-04-15

W minionym tygodniu zespół KS Mieszko II Gniezno (rocznik 2005) rozegrał dwa spotkania w rundzie wiosennej w Poznańskiej lidze okręgowej E2 orlika grupie 2

Najpierw był Piast Kobylnica

Pierwszy przeciwnikiem młodych gnieźnian była drużyna Piasta Kobylnica. W meczu rozegranym awansem, który odbył się w Gnieźnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą mieszczącym się przy ulicy Wrzesińskiej 1 w dniu 7 kwietnia padł remis 3:3.

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyli goście przy biernej postawie zawodników Mieszka podaną piłkę przez bramkarza przejął zawodnik Piasta i bez problemu strzelił gola. Gospodarze szybko odrobili straconą bramkę już cztery minuty po stracie bramki po składnej akcji podaniu Miłosza Wilkosza bramkę na 1:1 zdobył Aleksander Bujanowski. Po następnych kilku minutach Mieszko przeprowadziło kontratak i po zagraniu Karola Jochemskiego piłkę w polu karnym otrzymał Albert Potocki i skierował piłkę do bramki przeciwnika podwyższając wynik na 2:1. W końcówce pierwszej połowy po dużym zamieszaniu na polu karnym bramkę zdobyli goście wyrównując stan spotkania na 2:2.

Druga połowa to dominacja zespołu Mieszka pomimo tego po kontrataku bramkę zdobyli goście i było 3:2. Ostatnie pięć minut spotkania przeciwnicy nie opuszczali swojej połowy i podobnie jak w pierwszej połowie zespół Mieszka po składnej akcji Miłosza Wilkosz i Aleksandra Bujanowskiego ten ostatni zdobył gola wyrównującego. Pomimo jeszcze kilku okazji zespół Mieszka nie zdołał strzelić bramki.

KS Mieszko II Gniezno - Piast Kobylnica    2-2 (3-3)
bramki dla Mieszka zdobyli:
1 bramka Aleksander Bujanowski – asysta Miłosz Wilkosz
2 bramka Albert Potocki – asysta Karol Jochemski
3 bramka Aleksander Bujanowski – asysta Miłosz Wilkosz

Mieszko: Maksymilian Koronka, Aleksander Bujanowski, Karol Czamański, Karol Jochemski, Dominik Manuszak, Albert Potocki, Oskar Tomczak, Antoni Wierzelewski, Miłosz Wilkosz
Trener: Tomasz Zakrzewski

Gniewko Gniezno było drugim rywalem

Drugi mecz w minionym tygodniu zawodnicy KS Mieszko II Gniezno rocznika 2005 rozegrał w piątek 10 kwietnia przeciwko kolegom z Gniewka Gniezno.

Mecz, który odbył się w Gnieźnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą rywala mieszczącym się przy ulicy Kazimierza Wielkiego rozpoczął się od nieśmiałych ataków każdej z drużyn w miarę upływu czasu mecz stał się bardzo zacięty i obfitujący w wiele sytuacji podbramkowych. Pierwsza połowa zakończyła się remisem (0:0). Druga połowa meczu rozpoczęła się od zdecydowanych ataków zespołu Mieszka i już w 2 minucie tej połowy
po dokładnym podaniu Antka Wierzelewskiego piłkę do bramki skierował Albert Potocki dająca prowadzenie swojemu zespołowi. Tak szybko zdobyta bramka dodała jeszcze więcej energii chłopakom z Mieszka i już minutę później podwyższyli wynik spotkania na 2:0.
Od tego momentu na boisku jeszcze bardziej dominowali zawodnicy Mieszka zdobywając kolejne bramki, tracąc tylko jedną a od wyższej porażki zawodników Gniewka uratował bramkarz.

KS Mieszko II Gniezno – Gniewko Gniezno  5-1 (0-0)
1 bramka Albert Potocki – asysta Antoni Wierzelewski
2 bramka Albert Potocki – asysta Aleksander Bujanowski
3 bramka Aleksander Bujanowski – asysta Dominik Manuszak
4 bramka Albert Potocki – asysta Karol Jochemski
5 bramka Albert Potocki – asysta Dominik Manuszak

Mieszko: Maksymilian Koronka, Aleksander Bujanowski, Karol Czamański, Karol Jochemski, Dominik Manuszak, Albert Potocki, Antoni Wierzelewski.

Następny mecz Mieszko II Gniezno – Mieszko I Gniezno rozegrany zostanie 18 kwietnia 2015 r. o godz. 11:00 przy ulicy Wrzesińskiej.