Dwa mecze kontrolne i dwie wygrane Czarnych Czerniejewo!

2017-07-29

Zespół Czarnych Czerniejewo, przygotowujący się do nowego sezonu 2017/2018 w poznańskiej klasie A grupie 1, w przeciągu dwóch dni rozegrał dwa mecze kontrolne tego lata oba zresztą rozstrzygając na swoją korzyść.

Podopieczni grającego trenera czerwono-czarnych Macieja Lisieckiego w obu spotkaniach wyjazdowych zdobyli 11. goli tracąc przy okazji zaledwie 3. bramki.

Płomień Nekla – Czarni Czerniejewo 1:3 (1:1)

Do pierwszego pojedynku kontrolnego z udziałem Czarnych Czerniejewo, przygotowujących się tego lata do nowego sezonu 2017/2018 w rozgrywkach poznańskiej A klasy grupy 1, doszło w czwartek 27 lipca w Nekli gdzie przeciwnikiem czerwono-czarnych był miejscowy Płomień występujący w konińskiej klasie okręgowej. Spotkanie mimo remisowego wyniku po pierwszej połowie 1:1 zakończyło się zwycięstwem zespołu z Czerniejewa w stosunku 3:1. Jak wspominaliśmy obie drużyny po pierwszych czterdziestu minutach schodziły do szatni z bagażem zdobytej jednej bramki w pierwszej połowie. Pierwsi na prowadzenie zdobytą bramka  wyszli gospodarze w 15 minucie meczu obejmując tym samym prowadzenie 1:0. Po dwóch kwadransach gry był już remis 1:1 a to za sprawą zdobytego gola przez grającego trenera Czarnych Czerniejewo – Macieja Lisieckiego, który bramkarza z Nekli pokonał uderzeniem piłki z 12. metra w sytuacji sam na sam. Po przerwie gole już tylko zdobywali piłkarze Czerniejewa, aplikując swojemu rywalowi dwa przez co spotkanie zakończyło się zwycięstwem Czarnych w stosunku 3:1. Najpierw w 75 minucie gola wyprowadzającego gości na prowadzenie 2:1 zdobył nowy nabytek zespołu z Czerniejewa – Mariusz Sawicki, który w okresie letnich przygotowań przeniósł się do zespołu Czarnych z pierwszoligowego halowego Mieszka Gniezno. Wynik natomiast końcowy czwartkowego meczu kontrolnego dla zespołu z Czerniejewa na 3:1 ustalił po dograniu piłki przez Mariusza Sawickiego grający trener czerwono-czarnych Maciej Liseicki w 80 minucie.

Skład Czarnych Czerniejewo: Piotr Rzepczyński, Bartosz Kubalewski, Testowany 1, Mateusz Jaworski, Rafał Wawrzyniak, Bartosz Kozioł, Mariusz Sawicki, Piotr Cyrulewski, Testowany 2, Patryk Buczkowski, Maciej Lisiecki
Rezerwowi: Testowany 3, Jakub Raczak, Krystian Staszak, Dominik Jabkiewicz, Karol Niemczewski, Damian Jalowski

Orlik Miłosław – Czarni Czerniejewo 2:8 (2:3)

Kolejne swoje spotkanie kontrolne tego lata zespół z Czerniejewa rozegrał dzień później czyli w piątek 28 lipca. Tym razem przeciwnikiem czerwono-czarnych był inny zespół aklasowy występujący w konińskiej II grupie mowa tutaj o ekipie Orlika Miłosław. Podopieczni grającego trenera Macieja Lisieckiego, w drugim meczu sparingowym urządzili sobie festiwal strzelecki, do którego przyzwyczaili swoich fanów podczas poprzedniego sezonu w rozgrywkach ligowych pokonując zdecydowane swojego piątkowego rywala aż 8:2. Wynik piątkowego meczu kontrolnego w ekipie z Czerniejewa, otworzył już w 5 minucie zdobyciem gola Jakub Cierpiszewski, którym to wyprowadził swój zespół na prowadzenie 1:0. Pięć minut później czerwono-czarni w Miłosławiu, prowadzili z gospodarzami już 2:0. Gola na swoim koncie zapisał Mariusz Sawicki, pokonując bramkarza miejscowego Orlika uderzeniem piłki z 16. metra. Trzecia i ostatnia bramka w pierwszej połowie dla zespołu z Czerniejewa, została zdobyta w 25 minucie przez grającego trenera czerwono-czarnych Macieja Lisieckiego, po której to goście prowadzili już 3:0. Dwa następne gole były już autorstwa graczy z Miłosławia i zostały one zdobyte w 35 oraz 42 minucie meczu. Tym samy wynik pierwszej połowy to 3:2 dla Czarnych Czerniejewo. Po mianie stron bramki już tylko zdobywali piłkarze z Czerniejewa, aplikując swojemu rywalowi ich aż pięć przy żadnej straconej. Dwie pierwsze bramki z pięciu w tej części gry zdobył w 52 i 58 minucie niezawodny w takich sytuacjach grający trener Czarnych – Maciej Lisiecki, po których to goście prowadzili 5:2. A jednocześnie Lisiecki, tymi dwoma gola przy wcześniejszej bramce zdobytej w pierwszej części meczu ustrzelił w piątkowej potyczce piłkarskiej przysłowiowego hat-tricka. W 67 minucie padła szósta bramka dla przyjezdnych, po której było 6:2 dla czerwono-czarnych. Gola numer sześć na swoim koncie zapisał Mariusz Sawicki, lokując piłkę z najbliższej odległości w pustej bramce gospodarzy. Nie minęło osiem minut od zdobytego szóstego gola a Czarni Czerniejewo, zdobyli następnego po którym prowadzili 7:2. Bramkę w 75 minucie zapisał na swoim koncie debiutujący w zespole czerwono-czarnych młodzieżowiec tej drużyny Krystian Staszak. Wynik natomiast końcowy spotkania na 8:2 dla zespołu z Czerniejewa, ustalił w 85 minucie Mariusz Sawicki, który podobnie jak Lisiecki ustrzelił w piątkowym meczu przysłowiowego hat-tricka.

Skład Czarnych Czerniejewo: Testowany 1, Testowany 2, Mateusz Jaworski, Karol Niemczewski, Damian Jalowski, Patryk Buczkowski, Rafał Wawrzyniak, Bartosz Kozioł, Mariusz Sawicki, Jakub Cierpiszewski, Maciej Lisiecki
Rezerwa: Bartosz Jaworski, Piotr Rzepczyński, Krystian Staszak, Jakub Raczak

Następne spotkanie kontrolne zespół z Czerniejew, rozegra 4 sierpnia mając za przeciwnika rezerwy Vitcorii Września.