Dwa mecze wyjazdowe i dwa zwycięstwa Czarnych Czerniejewo!

2016-08-28

Drugie zwycięstwo i komplet punktów zapisali na swoim koncie w sobotę 27 sierpnia w ramach nowego sezonu 2016/2017 rozgrywek poznańskiej klasy A grupy 1 piłkarze Czarnych Czerniejewo.

Jedyny nasz reprezentant z powiatu gnieźnieńskiego w tej klasie piłkarskiej podobnie jak tydzień temu w upalne sobotnie popołudnie 27 sierpnia, udał się na wyjazd do Zaniemyśla gdzie był podejmowany przez beniaminka aklasowych rozgrywek rezerwy tamtejszego Kłosa. Do tego meczu pierwotnie miało dojść w Czerniejewie, gdzie podopieczni Macieja Lisieckiego mieli zainaugurować nowy sezon 2016/2017 przed własną publicznością. Z powodu jednak remontu płyty głównej boiska sobotni mecz jak i kolejne trzech z rzędu czerwono-czarni zmuszeni są rozgrywać na wyjazdach. Utrudnienia związane z rozgrywaniem na początku sezonu meczy na własnym boisku, nie przeszkodziły jednak drużnie z Czerniejewa, w odniesieniu drugiego zwycięstwa z rzędu. Po ostatniej wyjazdowej wygranej przez podopiecznych Macieja Lisieckiego, w Luboniu z tamtejszą ekipą Stelli w stosunku 1:0, następny komplet trzech oczek czerwono-czarni zgarnęli w Zaniemyślu ogrywając w bardzo dużym upale rezerwy miejscowego Kłosa w stosunku 2:1.

Wynik sobotniej konfrontacji pomiędzy Kłosem II Zaniemyśl a Czarnymi Czerniejewo, został ustalony dopiero w drugich czterdziestu pięciu minutach spotkania. Pierwsza część tej potyczki piłkarskiej przy zdecydowanej przewadze zespołu z Czerniejewa, nad zespołem gospodarzy oraz mnóstwa zmarnowanych okazji strzeleckich do zdobycia bramki i objęcia prowadzenia między innymi przez Macieja Lisieckiego, Patryka Buczkowskiego czy Alana Tomaszewskiego zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Dopiero w drugiej połowie meczu kibice przybyli na stadion piłkarski w Zaniemyślu, byli świadkami zdobytych trzech goli z tym że dwa strzelili piłkarze z Czerniejewa a tylko jednego drużyna rezerw Kłosa Zaniemyśl. Ale po kolei. Pierwsi bramkę dającą prowadzenie a co za tym otwierającą wynik sobotniej potyczki piłkarskiej pomiędzy miejscowymi rezerwami Kłosa Zaniemyśl a Czarnymi Czerniejewom, zdobyli podopieczni grającego trenera gości Macieja Lisieckiego. W 48 minucie czerwono-czarnych na prowadzenie 1:0 wyprowadził Patryk Buczkowskie, który uderzeniem piłki z powietrza z 5. metra pokonał bramkarza gospodarzy po wcześniejszym jej dośrodkowaniu w pole karne miejscowych z prawej strony boiska przez Sławomira Staniszewskiego. Po tym golu zespół z Czerniejewa, podobnie jak w pierwszej połowie miał kilka dogodnych sytuacji na zdobycie bramki. Bliski tego był w zespole czerwono-czarnych grający trener tej drużyny Maciej Lisiecki, lecz w trzech przypadkach musiał uznać wyższość golkipera miejscowych, z którym przegrał bezpośrednie pojedynki ,,sam na sam”. A jak głosi stare porzekadło piłkarskie niewykorzystane sytuacje się mszczą przekonali się o tym piłkarze z Czerniejewa w 70 minucie. Celnym strzałem w samo okienko bramki z Czerniejewa, z odległości około 20. mera popisał się w drużynie gospodarzy Dębicki i mecz rozpoczął się od nowa gdyż był remis 1:1. Ostatnie jednak słowo w tej potyczce piłkarskiej, która toczyła się od początku do końca pod dyktando zespołu z Czerniejewa, należało do podopiecznych Macieja Lisieckiego. W 80 minucie czerwono-czarni bowiem zdobyli gola na wagę zwycięstwa i trzech punktów. Piłka w bramce gospodarzy zatrzepotała po raz drugi w sobotnim meczu po strzale Macieja Lisieckiego z 16. metra i rykoszecie od jednego z obrońców rezerw Kłosa Zaniemyśl. Tak więc szczęście w nieszczęściu mecz zakończył się wygraną zespołu z Czerniejewa w stosunku 2:1.

Skład Czarnych Czerniejewo: Bartosz Jaworski, Mateusz Perek (75’ Dominik Jabkiewicz), Bartosz Kubalewski, Mateusz Kuliński, Piotr Cyrulewski, Rafał Wawrzyniak, Alan Tomaszewski, Patryk Malinger (65’ Damian Szczepaniak), Szymon Kapsa (46’ Sławomir Staniszewski), Patryk Buczkowski, Maciej Lisiecki

Kolejnym przeciwnikiem Czerwono Czarnych,  również w meczu wyjazdowym będzie ekipa lidera poznańskiej klasy A grupy 1 po dwóch kolejkach ligowych Polonia II Środa Wielkopolska. Do tej potyczki piłkarskiej dojdzie w najbliższą sobotę 3 września o godzinie 14.00.

Tabela

Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Polonia II Środa Wielkopolska 2 6 2 0 0 7-1 1 0 0 3-0 1 0 0 4-1
2.  Clescevia Kleszczewo 2 6 2 0 0 6-3 1 0 0 3-1 1 0 0 3-2
3.  Czarni Czerniejewo 2 6 2 0 0 3-1 0 0 0 0-0 2 0 0 3-1
4.  Maratończyk Brzeźno 2 4 1 1 0 4-1 0 0 0 0-0 1 1 0 4-1 1 1 0 1 0 1-1
5.  Phytopharm Klęka 2 4 1 1 0 4-3 0 1 0 1-1 1 0 0 3-2 1 1 0 1 0 1-1
6.  Polonia Poznań 2 3 1 0 1 2-3 1 0 0 2-0 0 0 1 0-3 1 3 1 0 0 2-0
7.  Avia Kamionki 2 3 1 0 1 4-3 0 0 1 0-3 1 0 0 4-0
8.  Warta II Śrem 2 3 1 0 1 3-3 0 0 1 2-3 1 0 0 1-0