Dwa medale młodziczek MKS MOS na mistrzostwach Wielkopolski w lekkiej atletyce!

2016-06-05

W sobotę, 4 czerwca, odbyły się w Poznaniu lekkoatletyczne mistrzostwa województwa w kategorii młodzików oraz miting kwalifikacyjny do mistrzostw Polski w kategorii juniorów.

Zawody rozegrane zostały na  na obiektach poznańskiej "Olimpii".  Bardzo dobrze zaprezentowali się najmłodsi zawodnicy klubu sportowego  MKS - MOS Gniezno. Większość poprawiła rekordy życiowe, uzyskując wartościowe wyniki  . Najciekawszą konkurencją   był bieg na dystansie 1000 m dziewcząt, w którym gnieźnieńskie zawodniczki zdobyły dwa medale uzyskując bardzo dobre wyniki.  Weronika Cieślicka zdobyła medal srebrny uzyskują wynik  3:06.54, a  Julia Kossakowska medal brązowy wynikiem  3:07.56. Po rozegraniu biegu dziewcząt na 600 m zawody zostały przerwane ze względu na ulewę, która przetoczyła się nad stadionem.  Dokończenie zawodów za tydzień.