Dwa remisy i awans hokeistów Stelli

2015-01-26

Na ostatni turniej rundy zasadniczej mistrzostw Polski w hokeju halowym seniorów zespół Stelli Gniezno wyjechał w minioną niedzielę, 25 stycznia, do Torunia, gdzie zmierzył się z tamtejszym Pomorzaninem i Bałaganami Łubianka.

Turniej rozgrywany w przestronnej, nowej hali sportowo-widowiskowej przyniósł dwa remisy podopiecznym Rafała Grotowskiego i chociaż bardziej spektakularny był podział punktów w starciu z broniącymi wicemistrzowskiego tytułu gospodarzami zmagań, to tak naprawdę jeśli chodzi o awans do finałów mistrzostw Polski  większe znaczenie miało spotkanie z Bałaganami. Do przerwy stelliści prowadzili 4:2, ale w drugiej połowie zawodnicy z Łubianki odrobili straty i byli bliscy rozstrzygnięcia meczu na swoją korzyść, co w konsekwencji skutkowałoby awansem do turnieju finałowego kosztem gnieźnian. Ostatecznie mecz zakończył się promującym stellistów remisem 6:6. Cztery bramki dla Stelli zdobył w tym spotkaniu Hubert Grotowski, a dwie - Marcin Lewartowski. Remisem 6:6 zakończył się także pojedynek Stelli z Pomorzaninem Toruń. Bramki dla Stelli strzelili: Damian Jarzembowski - 3, Jakub Deniz, Dawid Kowalski i Marcin Lewartowski po 1.

W innych meczach rozegranych w Toruniu padły rezultaty:

AZS AWF Poznań - Pomorzanin Toruń  3:3
AZS AWF Poznań - Bałagany Łubianka 8:3

Dzień wcześniej w hali POSiR przy ul. Chwiałkowskiego  w Poznaniu rozegrany został przedostatni turniej eliminacyjny. Oto jego rezultaty:

25-58

Zgodnie z regulaminem udział w turnieju finałowym bez względu na pozycję zajmowaną po rundzie zasadniczej miały zapewnione drużyny: Grunwaldu, AZS AWF i Pomorzanina  (w związku ze znaczną liczbę zawodników powołanych do reprezentacji na przygotowania i udział w turnieju Ligi Światowej). W tej sytuacji o kolejne trzy miejsca w finałach toczyła się rywalizacja między pięcioma pozostałymi drużynami.

Tabela między 5 drużynami ubiegającymi się o awans do finałów po rundzie zasadniczej: