Dwa rzuty karne i Lechita Kłecko przegrywa z Huraganem Pobiedziska

2021-03-14

W niedzielę 14 marca zespół Lechity Kłecko udał się na drugie spotkanie ligowe w rundzie rewanżowej wielkopolskiej V lidze Red Box grupy 1 w sezonie 2020/2021.

Przeciwnikiem podopiecznych Piotra Kubalewskiego, zajmujących przed tym spotkaniem  ostatnie miejsce w ligowej tabeli był lider Huragan Pobiedziska. Kłecczanie niestety nie sprostali podopiecznym Pawła Kutyni i przegrali mecz 2:0, do którego doszło w Trzemesznie na płycie boiska z sztuczną nawierzchnią gdyż boisko w Pobiedziskach nie nadaj się jak na razie do zmagań o punkty ligowe. Co do samego spotkania Huraganu Pobiedziska a Lechitą Kłecko, to do przerwy pomimo zdecydowanej przewagi Huraganu Pobiedziska i kilku klarownych sytuacji bramki nie padły. Między innymi w poprzeczkę w ekipie z Pobiedzisk trafił Łukasz Maciejewski, a Maksymilian Janowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z golkiperem rywali. Gola dającego prowadzenie 1:0 Huraganowi Pobiedziska w 60 minucie zdobył Patryk Jóźwiak, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na  Marcinie Jędrzejczaku. W 90 minucie gospodarze niedzielnego pojedynku piłkarskiego zdobyli drugiego gola, którym to ustalili końcowy wynik meczu 2:0. Gol padł ponownie z rzutu karnego po faulu na Paku, który na bramkę zamienił Patryk Jóźwiak. Co do piłkarzy Lechity Kłecko, to w pierwszej jak i drugiej części starali się po wypracowanych akcjach zdobyć choćby gola honorowego lecz w decydujących momentach zawodziła ich skuteczność strzelecka. Po niedzielnym meczu Huragan Pobiedziska nadal przewodzi w ligowej tabeli z przewagą dwóch punktów nad Polonią Chodzież.

Następne spotkanie zespół Lechity Kłecko rozegra już w sobotę 20 marca. Tego dnia podopieczni Piotra Kubalewskiego, podejmować będą o godzinie 17.30 zespół Orkana Śmiałowo.

Skład Lechity Kłecko: Karol Zdanowski, Jakub Wiśniewski, Kacper Serwatka, Sławomir Kasprzak (80' Michał Kędziora), Michał Kaczor, Joachim Andrzejczak, Hubert Andrzejewski, Rafał Walczak (85' Kacper Bodzieszyk), Nikodem Mirek, Bartosz Łuczak, Dominik Jabkiewicz