Dwa szybkie ciosy dają zwycięstwo Lechicie!

2017-04-02

W sobotę 1 kwietnia zespół Lechity Kłecko, pierwszym meczem na własnym trenie zainaugurował rundę wiosenną sezonu 2016/2017 w poznańskiej klasie B grupie 1. Rywalem podopiecznych Piotra Siudzińskiego w 15. kolejce był Meblorz Swarzędz. Piłkarze ze Swarzędza chcieli zrewanżować się za wysoką (0:3) jesienną porażkę na własnym terenie jednak, to gospodarze po raz drugi cieszyli się z zwycięstwa pokonując swojego rywala tym razem 2:0.

Mecz idealnie rozpoczął się dla piłkarzy Piotra Siudzińskiego, pierwszy groźny atak jego zespołu w 7. minucie przyniósł już gola. Po błędzie defensywy Meblorza, Jakub Wiśniewski odegrał piłkę do Alana Tomkowiaka, a ten precyzyjnym strzałem otworzył wynik spotkania. Dwie minuty później było już 2:0. Świetne podanie od Kacpra Serwatki otrzymał Damian Wiśniewski, który z zimną krwią minął bramkarza gości i ulokował piłkę w pustej bramce. W 17. minucie kolejną dobrą akcję przeprowadził Kacper Serwatka, który wyłożył piłkę do Piotra Saskowskiego, jednak jego strzał minął lewy słupek bramki rywali. Piłkarze ze Swarzędza dopiero w 20. minucie oddali pierwszy strzał na bramkę "Lechitów", ale czujny był golkiper Daniel Wojciechowski. W pierwszej części spotkania gospodarze jeszcze dwukrotnie stanęli przed szansą podwyższenia rezultatu, jednak zabrakło im skuteczności. W 38. minucie w ciągu 30 sekund zawodnik gości Damian Tonak został ukarany dwoma żółtymi kratkami i Meblorze zmuszeni byli kończyć mecz w dziesiątkę. W 44. minucie do bramki ponownie trafił Alan Tomkowiak, jednak sędzia asystent słusznie zasygnalizował spalonego i wynik do przerwy już nie uległ zmianie.
Pierwszy kwadrans drugiej połowy niespodziewanie należał dla grających w osłabieniu gości. W 64. minucie świetną interwencją na linii bramkowej popisał się Michał Karwański, który pojawił się na placu gry po przerwie. Piłkarze Meblorza ambitnie dążyli do zdobycia kontaktowej bramki, jednak nie byli w stanie przebić się przez szczelną obronę Lechity. Gospodarze zadowoleni z wyniku ograniczali się do szybkich kontr, które nie przyniosły już zmiany wyniku. Tym samym utrzymał się rezultat z pierwszej połowy i Lechita sięgnął po kolejne cenne trzy oczka

GKS Lechita Kłecko - SSNC Meblorz Swarzędz2:0 (2:0)
Bramki: Alan Tomkowiak 7' Damian Wiśniewski 9'

Skład: Daniel Wojciechowski (46' Michał Karwański) - Krzysztof Kubalewski, Mateusz Wojnowski, Stefan Grzechowiak (57' Krzysztof Strycharz), Mateusz Kriger (78' Michał Kędziora), Michał Kaczor, Jakub Wiśniewski, Damian Wiśniewski, Piotr Saskowski (63' Dawid Gąsiorowski), Kacper Serwatka (68' Bartosz Wiśniewski), Alan Tomkowiak (71' Adrian Dąbrowski)

Już za tydzień piłkarze z Kłecka zmierzą się w szlagierowym pojedynku z liderem rozgrywek IKP Olimpią Poznań. Do tego meczu dojdzie w sobotę 8 kwietnia w poznaniu o godzinie 16.00.