Dwa wyraźne zwycięstwa hokeistów Startu na inaugurację zmagań w I lidze

2023-12-16

W sobotę, 16 grudnia, w hali GOSiR przy ul Sportowej 5 rozegrany został I turniej grupy A I ligi hokeja halowego mężczyzn.

Wystąpiły w nim zespoły: Polonii Skierniewice, Lipna Stęszew, Pomorzanina II Toruń i Startu 1954 Gniezno. W pierwszym meczu startowcy do przerwy prowadzili z Polonią Skierniewice 3:0 ostatecznie zwyciężając 9:1. Cztery bramki dla gospodarzy zdobył Damian Szymański, trzy - Jan Wesołowski, a po jednej - Szymon Kosicki i Błażej Zieliński. Honorowe trafienie dla Polonii zaliczył Andriej Lazarau. Drugim rywalem gnieźnian był zespół Lipna Stęszew.  Początek spotkania był nerwowy i wyrównany. Pierwsza kwarta zakończyła się zaledwie jednobramkowym prowadzeniem startowców. Do przerwy było 3:0. W drugiej połowie gospodarze turnieju dominowali już wyraźnie i zwyciężyli 8:0. Bramki zdobyli: Mateusz Cieżki – 2, Jakub Dąbrowski, Szymon Kosicki, Jan Wesołowski, Eryk Sztyma, Arkadiusz Brożek i Damian Szymański po 1.

W innych meczach padły rezultaty: Lipno Stęszew - Pomorzanin II Toruń 2:9,  Pomorzanin II Toruń - Polonia Skierniewice 14:1.

Równolegle w hali sportowej MOSiR w Parku Pszczelnik w Siemianowicach Śląskich rozegrano I turniej grupy B I ligi hokeja halowego mężczyzn. W zawodach wzięły udział po dwie drużyny HKS Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie i UKH Ósemka Tarnowskie Góry. Zanotowano następujące rezultaty: HKS Siemianowiczanka – HKS Siemianowiczanka II 9:0,  UKS Ósemka – UKS Ósemka II 4:4, HKS Siemianowiczanka – UKS Ósemka 3:5, HKS Siemianowiczanka II – UKS Ósemka II 6:4.

Radosław Kossakowski + foto (fotogaleria)