Dwa zero dla juniorów młodszych Mieszka-Carbon w derbach z KS Gniezno

2014-06-15

Do drugiego spotkania derbowego w sezonie 2014 w ramach rozgrywek poznańskiej ligi juniorów młodszych doszło 14 czerwca na boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie. Tego dnia zespół KS Gniezno, w czwartym meczu rundy rewanżowej podejmował swoich rówieśników z Mieszka-Carbon Gniezno.

Spotkanie, po dość zaciętym przebiegu w wykonaniu obu drużyn zakończyło się ponownym zwycięstwem juniorów młodszych Mieszka-Carbon Gniezno, którzy pokonali drużynę KS Gniezno w stosunku 2:1. Przypomnijmy iż w pierwszy meczu w rundzie sezonu zasadniczego 2014 roku, również górą okazali się młodzi piłkarze Mieszka-Carbon Gniezno pokonują jako gospodarze tamtego spotkania drużynę KS Gniezno w stosunku 3:0. Jak z tego wynika po w sobotnim pojedynku derbowym pomiędzy obiema drużynami jest jak do tej pory dwa zero dla juniorów młodszych Mieszka-Carbon Gniezno. Wracając jednak do samego przebiegu sobotniego spotkania derbowego pomiędzy obiema drużynami. To pierwsze piętnaście minut z meczu, który trwa w tej grupie wiekowej 2x40 minut należało do juniorów młodszych Mieszka-Carbon Gniezno. Zespół prowadzony przez Dariusza Kuryłę, swoją przewagę nad zespołem KS Gniezno, udokumentował to zdobytą bramką już w 3 minucie meczu. Bramkarza KS Gniezno – Jakuba Połatyńskiego, pokonał z 7-mego metra Jakub Cieśliński po wcześniejszym dograniu piłki w pole karne gospodarzy Mikołaja Danielewicza. Od tego mementu juniorzy młodsi Mieszka-Carbon Gniezno prowadzili 1:0. W 15 minucie biało-niebiescy mogli prowadzić różnicą dwóch goli. Jednak uderzoną piłkę z 4-go metra z głowy przez Dawida Urbaniak znajdującego się w polu karnym gospodarzy zdołał obronić golkiper KS Gniezno – Jakub Połatyński. Po okresie przewagi zespół Mieszka-Carbon Gniezno, gra się wyrównała i śmielej na bramkę biało-niebieskich zaczęli atakować młodzi piłkarze KS Gniezno. Pierwszy celny strzał na bramkę Mieszka-Carbon Gniezno piłkarze KS Gniezno, prowadzeni przez trenera Roberta Cieślewicza oddali dopiero w 20 minucie, który zresztą bez kłopotów obronił Norbert Gawłowski. Coraz śmielsze poczynania na boisku przy ulicy Strumykowej w wykonaniu piłkarzy KS Gniezno, przyniosły efekt w postaci zdobytej bramki wyrównującej stan meczu 1:1 w 35 minucie. Bramkarza Mieszka-Carbon Gniezno, po egzekwowanym rzucie rożnym przez Jakuba Smelkowskiego strzałem z głowy z 10-go metra pokonał  Kacper Woźny. Remisem zakończyła się pierwsza połowa sobotniego meczu. Drugie zwycięstwo w sezonie 2014 w rozgrywkach poznańskiej ligi juniorów młodszych Mieszko-Carbon Gniezno nad zespołem KS Gniezno, zapewniło sobie w drugiej połowie. W 52 minucie młodzi mieszkowcy zdobyli drugiego gola prowadząc już 2:1. Po egzekwowanym rzucie rożnym przez Kacpra Kiełpińskiego bramkę uderzeniem z głowy zdobył Dawid Urbaniak. W 70 minucie mieszkowcy mogli zdobyć trzeciego gola, lecz podyktowany rzut karny na ich korzyść nie wykorzystał Michał Kaczmarek. Ostatecznie spotkanie derbowe pomiędzy KS Gniezno a Mieszkiem-Carbon Gniezno, zakończyło się porażką podopiecznych Roberta Cieślewicza w stosunku 2:1.

Skład juniorów młodszych KS Gniezno: Jakub Połatyński, Mikołaj Lewandowski, Jakub Kolasiński, Mateusz Francuszkiewicz, Dawid Połatyński, Przemysław Kilichowski, Paweł Siwka, Adam Karmoliński, Kacper Woźny, Kacper Serwatka, Jakub Smelkowski – rezerwowi Piotr Wdowczyk, Dominik Stępniak, Patryk Jarzyński, Bogusz Grzeszczak

Skład juniorów młodszych Mieszko-Carbon Gniezno: Norbert Gawłowski, Michał Kaczmarek, Marek Sanok, Dawid Urbaniak, Mikołaj Danielewicz, Adrian Jankowski, Kacper Kiełpiński, Sebastian Warasiński, Jakub Ciesielski, Szymon Zieliński, Jakub Miętkiewicz – rezerwowi Kamil Walczak, Patryk Wielogórecki, Eryk Śliwiński

Ostatnie spotkania w sezonie 2014 oba zespoły gnieźnieńskie rozegrają 21 czerwca. KS Gniezno na wyjeździe podejmowane będzie przez Tarnovię Tarnowo Podgórne a Mieszko-Carbon Gniezno na własnym boisku przy ulicy Strumykowej zmierzy się z Zjednoczonymi Trzemeszno.