Dwa zespoły z powiatu gnieźnieńskiego w rozgrywkach B klasy grupy 1 bez wygranej

2018-05-21

W weekend 19-20 maja dwa zespoły z powiatu gnieźnieńskiego występujące w rozgrywkach poznańskiej B klasy grupy 1 Fara Pelikan Żydowo i Wełnianka Kiszkowo gdyż trzecia drużyna Lider Szczytniki Czerniejewskie zaliczyła przymusową pauzę walczyły o kolejne punkty w ramach dziewiątej kolejce rundy rewanżowej sezonu 2017/2018.

Zespoły z naszego powiatu występów swoich w zakończonej dziewiątej serii mistrzowskiej  nie zaliczą do udanych gdyż w obu przypadkach  z placu gry schodziły pokonane.

Meblorz Swarzędz - Fara Pelikan Żydowo 5:1

Trzecią porażkę z rzędu doznali w niedzielę 20 maja zanotowali na swoim koncie w rozgrywkach poznańskiej klasie B grupy 1 piłkarze Fary Pelikan Żydowo. Podopieczni Pawła Woźniego tym razem ulegli w Swarzędzu miejscowej drużynie Meblorza w stosunku 5:1. Gospodarze niedzielnego meczu na prowadzenie 1:0 wyszli w 26 minucie po bramce Patryka Kucharskiego, na dwie minuty przed przerwą Meblorz prowadził już 2:0 po golu zdobytym przez  Bartosza Wrębiaka. Wynik pierwszej połowy na 3:0 dla Menlorza Swarzęz  został ustalony tuż przed zejściem do szatni po bramce zdobytej  ponownie przez Bartosza Wrębiaka w 45 minucie plus  doliczonych 2 minutach  42. Po zmianie stron gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie do 4:0 po golu zdobytym przez Marka Małeckiego. W 69 minucie żydowianom udało się zdobyć bramkę kontaktową, której autorem okazał się Marek Sanok. Jak się później okazało było to wszystko na co było stać żydowain w niedzielnym spotkaniu gdyż ostatnie słowo należało do piłkarzy z Swarzędza, którzy w 70 minucie zdobywając swojego piątego gola autorstwa Patryka Kucharskiego ustalili końcowy wynik meczu na 5:1.

Skład Fary Pelikan Żydowo: 1 Bartosz Borys (75' Dawid Gierałka), Karol Stein, Karol Kowalski (65' Patryk Dudziak), Damian Pankowski (60' Dawid Sowiński), Wojciech Żabierek (46' Szymon Kostecki), Dawid Rożewski (88' Dawid Stefaniak), Dariusz Florek, Bartosz Wejerowski (46 Arkadiusz Zych '), Maciej Nowicki,  Bartosz Kaczmarek, Marek Sanok

Kolejny mecz:
Fara Pelikan Żydowo - Błękitni Owińska 26 maja – godz. 16:00

Wełnianka Kiszkowo - Błękitni Owińska 1:4

Nadal niestety bez zdobyczy punktowej pozostają w rozgrywkach rundy wiosennej  poznańskiej klasie B grupie 1 piłkarze Wełnianki Kiszkowo. Ósmej   porażki z rzędu zespół z Kiszkowa, doznał w niedzielne popołudnia 20 maja na własnym trenie przegrywając z Błękitnymi Owińska w stosunku 4:1. Goście swoje zwycięstwo na trenie zespołu z Kiszkowa zapewnili sobie już w pierwszych czterdziestu pięciu minutach prowadząc z gospodarzami w stosunku 4:1. Błękitni prowadzenie objęli już w 4 minucie a na listę strzelców wpisał się swojego zespołu Jakub Piksa, w 22 minucie było już 2:0 dla gości po bramce zdobytej przez Kamila Banaszaka. W 37 minucie gospodarze zdobyli gola kontaktowego a autorem jego okazał się Daniel Wojnowski. Zdobyta bramka przez kiszkowian spowodowała że podopieczni Piotra Wojnowskiego zmniejszyli prowadzenie gości 2:1. I kiedy wydawało się że takim też wynikiem zakończy się pierwsza połowa goście w 42 minucie zaaplikowali kiszkowianom trzecią bramkę przez co schodzili na przerwę prowadząc 3:1. Autorem gola w szeregach zespołu Owińsk okazał się Bartosz Czechowski. Mimo kilku dogodnych okazji strzeleckich do zdobycia kolejnych bramek przez kiszkowian w drugiej części meczu, którymi to doprowadzili by do zmiany wyniku niekorzystnego dla siebie wyniku. W 90 minucie to gości cieszyli się z zdobytej bramki, którą to ustalili końcowy wynik meczu 4:1. Autorem  czwartego gola dla zespołu z Owińsk okazał się Robert Jankowiak.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Przemysław Łenc, Adrian Olszewski, Daniel Wojnowski, Bartłomiej Występski, Maciej Występski, Paweł Kujawski (60' Bartłomiej Szmydke), Marek Raith, Mateusz Krawczyk, Łukasz Jałoszyński, Szymon Burgiel, Sebastian Żelazny

Jadwiżański KS Poznań - Wełnianka Kiszkowo 26 maja – godz. 18:00