Dwa zwycięstwa i jedna porażka beklasowców z powiatu gnieźnieńskiego

2019-10-29

W miniony weekend 26 i 27 października cztery zespoły z powiatu gnieźnieńskiego oraz jeden z Miasta Gniezna, kolejny raz w trwającej rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 walczyły o klejone punkty ligowe w zakończonej dziesiątej już kolejce wielkopolskiej klasie B grupie V.

W spotkaniach z udziałem naszych zespołów biorących udział w tych rozgrywkach odnotowano trzy zwycięstwa oraz jedną porażkę. Po zakończonej dziesiątej serii mistrzowskiej w tabeli wielkopolskiej klasy B grupie V nastąpiła ponowna zmiana lidera. Po bezpośredniej porażce liderującej przed tym meczem drużyny FAS KS Fałkowo w meczu wyjazdowym na szczycie ligowej tabeli z drugim zespołem rozgrywek z Lotnikiem 1997 Poznań w stosunku 2:1. Po zakończonej dziesiątej kolejce to poznaniacy obecnie zasiedli na fotelu lidera spychając zespół z Fałkowa na trzecie miejsce gdyż swój mecz w zakończonej serii mistrzowskiej wygrały również rezerwy Mieszka Gniezno gromiąc na własnym trenie Wełniankę Kiszkowo w stosunku 7:0 przez co gnieźnianie plasują się obecnie na drugim miejscu w ligowej tabeli. Obecnie skupimy się na krótkich relacjach z trzech spotkań ligowych z udziałem FAS KS Fałkowo, Lidera Szczytniki Czerniejewskie oraz Fary Pelikan Żydowo. Meczu derbowego rezerw Mieszka Gniezno z Wełnianką Kiszkowo nie będziemy opisywać gdyż relacje z tego spotkania była już zamieszczona na naszym portalu. A więc zaczynamy:

LKS KICIN - LIDER SZCZYTNIKI CZERNIEJEWSKIE 1:4

Po trzech ostatnich porażkach z rzędu drużyny Lidera Szczytnik Czerniejewskich. W przedostatnim spotkaniu z rundy jesiennej sezonu 2019/2020 podopieczni Ireneusza Furmaniaka, udali się do Kicina gdzie mierzyli się w sobotę 26 października z miejscowym zespołem Ludowego Klubu Sportowego. Wyjazd do Kicina zespół z Szczytnik Czerniejewskich, zaliczy do udanych gdyż spotkanie z LKS-em zakończyło się zwycięstwem Lidera w stosunku 4:1. Tym zwycięstwem podopieczni Ireneusza Furmaniaka przerwali serię czterech porażek z rzędu. Przed zakończeniem rundy jesiennej zespół z Szczytnik Czerniejewskich zajmuje obecnie szóste miejsce w ligowej tabeli z zdobytymi 15 oczkami.

Bramka dla LKS Kicin - Krzysztof Wąż 6'

Bramki dla Lidera Szczytniki Czerniejewskie- 39' Dominik Jabkiewicz 39’ i 88 ‘ oraz Marcin Rozum 90+2’

Skład Lidera Szczytniki Czerniejewskich: Dominik Roszyk, Mikołaj Woźniak, Dawid Zamiara, Adrian Kurek, Dominik Jabkiewicz, Patryk Cichowicz (14' Michał Pokrzyński), Piotr Grześkowiak (89' Marcin Rozum), Dominik Kierzek, Dawid Kierzek (70' Krystian Staszak), Marcin Piechocki, Dawid Szejna. TRENER: Furmaniak Ireneusz

Kolejny mecz:
Lider Szczytniki Czerniejewskie - Fara Pelikan Żydowo     2 listopada, 14:00

FARA PELIKAN ŻYDOWO - KS UCHOROWO 8:0

Zasłużonym zwycięstwem zakończyło się w sobotę 26 października spotkanie Fary Pelikan Żydowo, która na własnym boisku rozgromiła zespół KS Uchorowo w stosunku 8:0 prowadząc z swoim rywalem do przerwy już 5:0.  Żydowiani do meczu dziesiątej kolejki przystąpili bardzo skoncentrowani. Założenia nakreślone przed meczem zrealizowane zostały w 100% a co za tym idzie szybko objęli prowadzenie przeciwnik starał się przeszkadzać, ale w tym dniu zawodnicy Fary byli dla zawodników z Uchorowa nieuchwytni prowadząc z nim do przerwy pięcioma bramkami. Po zmianie stron wydarzenia na boisku dokładnie były takie same jak przed przerwą co przyniosło gospodarzom kolejne trzy gole i mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem. W tym miejscu należy zaznaczyć że oprócz zwycięstwa swój hart-tricki w sobotnim meczu skompletował Łukasz Sieczkarek. Fary Pelikan Żydowo. Sztab szkoleniowy zespołu z Żydowo cieszy z pewnością forma i coraz większe ogranie młodych zawodników, którzy dopiero zaczynają przygodę w seniorskiej piłce.

Bramki dla Fary Pelikan Żydowo: Łukasz Sieczkarek 10’, 39’ i 71’, Karol Stein 17’ i 68’, Mateusz Sypniewski 36’, Dawid Gierałka 25’ oraz Maciej Maciejewski 89’

Skład Fary Pelikan Żydowo: Dawid Gąciarz, Nazar Tsepko (55' Bartosz Kaczmarek), Mateusz Sypniewski (65' Arkadiusz Zych), Karol Stein, Maciej Soppa, Łukasz Sieczkarek, Dawid Gierałka (80' Hubert Kamyszek), Marcin Maciejewski, Kacper Waszak (46' Hubert Krawczyk), Wojciech Wiśniewski, Wojciech Żabierek. TRENER: Gierałka Dawid

Kolejny mecz;

LOTNIK-1997 POZNAŃ - FAS KS FAŁKOWO 2:1

Pierwsza ligowa porażka stała się faktem drużyny FAS KS Fałkowo. Po dobrym meczu zespół z Fałkowa liderujący w ligowej tabeli przed tą potyczką piłkarską w sobotę 26 października uległ w spotkaniu na szczycie ligowej tabeli drugiej drużynie rozgrywek Lotnikowi 1997 Poznań w stosunku 2:1 mimo prowadzenia że do przerwy w meczu był remis bezbramkowy. O porażce fałkowian w sobotnim meczu zadecydowała druga część spotkania a właściwie jego końcówka. Najpierw goście bramkę po golu samobójczym, Grzegorza Karasiewicza stracili w 61 minucie by następnie doprowadzić do remisu 1:1 w 70 minucie. Ostateczny cios poznaniacy zadali w 83 minucie wygrywając spotkanie 2:1. A już za tydzień zespół z Fałkowa zagra ostatni mecz rundy, u siebie będzie to dobra okazja do rehabilitacji za porażkę w Poznaniu. Po tej porażce zespół FAS KS Fałkowo, stracił fotel lidera na rzecz Lotnika 1997 Poznań i obecnie zajmuje trzecie miejsce gdyż na drugiej pozycji są rezerwy Mieszka Gniezno, które w zakończonej dziesiątej serii rozgromiło u siebie ekipę Wełnianki Kiszkowo aż 7:0.