Dwa zwycięstwa i sześć punktów juniorów starszych Mieszka Gniezno

2015-08-27

Od dwóch zdecydowanych zwycięstw rozpoczęli sezon 2015/2016 juniorzy starsi Mieszka Gniezno, w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej.

Podopieczni Przemysława Urbaniaka, najpierw na inaugurację nowego sezonu na własnym boisku przy ulicy Strumykowej pokonali 16 sierpnia zespół Polonii Piła w stosunku 2:1. Tydzień później 23 sierpnia gnieźnianie z kwitkiem do domu odprawili Polonię 1912 Leszno ogrywając ją również na własnym boisku w stosunku 4:1.

W pierwszy spotkaniu z Polonią Piła, młodzi mieszkowcy do przerwy prowadzili w meczu, który przebiegał pod ich dyktando 1:0. Bramkę dającą im prowadzenie w pierwszej połowie w 43 minucie zdobył Radosław Śmigowski pakując piłkę do bramki pilan z odległości 7. metra. Po zmianie stron zaraz na początku drugiej połowy padła druga bramka dla gnieźnian. Na 2:0 prowadzenie zespołu juniora starszego Mieszka Gniezno podwyższył w 50 minucie Tomasz Kaźmierczak, lokując piłkę w bramce gości po stałym wykonywanym fragmencie gry głową. Po tej bramce gnieźnianie mogli jeszcze zdobyć jednego gola lecz strzał Radosława Śmigowskiego z bliskiej odległości poszybował nad poprzeczką bramki pilan, z kolei Patryk Dudek w 54 minucie trafił piłką w poprzeczkę bramki gości. Pilanie honorowego gola zmniejszającego prowadzenie młodych mieszkowców  do 2:1 zdobyli w 62 minucie. A że więcej bramek obie drużyny do końca spotkania nie zdobyły, więc pojedynek piłkarski pomiędzy Mieszkiem Gniezno a Polonią Piła zakończył się zwycięstwem biało-niebieskich w stosunku 2:1.

Składa juniorów starszych Mieszka Gniezno: Miczyński, Kaczmarek, Śmłgowski, Franczak, Warsiński, Dudek, Sanok, Śmigowski, Danielewicz, Hoffmann, Kaźmierczak.
Rezerwowi: Łuszczyński, Kiełpiński Kacper, Kiełpiński Adrian, Śliwiński, Łapiński, Krupka, Walczak

Jeszcze bardziej okazałe zwycięstwo juniorzy starsi Mieszka Gniezno, niż to było z Polonią Piła zapisali na swoim koncie tydzień później w niedzielę 23 sierpnia kiedy to na własnym boisku przy Strumykowej podejmowali zespół Polonii 1912 Leszno. Biało-niebiescy leszczynian z kwitkiem do domu odprawili z bagażem straconych czterech goli przy jednej tylko bramce zdobytej przez gości wygrywając spotkanie zdecydowanie 4:1. Pierwszy gol w tym spotkaniu nie zdobyli jednak podopieczni Przemysława Urbaniak, wręcz przeciwnie z prowadzenie 1:0 cieszyli się goście z Leszna po upływie 5 minut. Radość z zdobytej bramki i prowadzenia trwała u gości z Leszna aż do 24 minuty. Wtedy to Tomasz Kaźmierczak zdobywając gola po uderzeniu piłki z 18. metra doprowadził do stanu 1:1. Tuż przed zejściem do szatni na zakończenie pierwszej połowy meczu młodzi mieszkowcy zdobyli gola, którym wyszli na prowadzenie 2:1. Bramkarza gości w 44 minucie pokonał w sytuacji sam na sam w zespole gnieźnieńskim Radosław Śmigowski. Po zmianie stron bramki tylko już zdobywali piłkarze zespołu juniora starszego Mieszka Gniezno. Zaraz po wznowieniu gry na 3:1 dla Mieszka Gniezno, w 55 minucie podwyższył prowadzenie po podaniu Mikołaja Danielewicza umieszczając piłę w bramce gości z 14. metra  Radosław Śmigowski. Wynik natomiast końcowy meczu 4:1 dla juniorów Mieszka Gniezno, ustalił w 69 minucie lokując piłkę po zagraniu jej w pole karne gości przez Tomasza Kaźmierczaka z 11. metra Mikołaj Danielewicz.

Skład juniorów starszych Mieszka Gniezno: Miczyński, Siwka, Śmiłowski, Franczak, Kaźmierczak, Dudek, Sanok, Śmigowski, Warsiński, Danielewicz, Kaźmierczak.
Rezerwowi: Łuszczyński, Połatyński, Wielgorecki, Łapiński, Napierała, Kiełpiński Adrian, Krupka

W najbliższą sobotę 29 sierpnia zespół juniorów starszych czeka, kolejne spotkanie mistrzowskie. Tym razem podopieczni Przemysława Urbaniaka rozegrają w nowym sezonie 2015/2016 pierwsze swoje spotkanie wyjazdowe, w którym za przeciwnika będą mieli w Czarnkowie miejscową drużynę Noteci. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 11.00.