Dwie porażki drużyn młodzieżowych Mieszka Gniezno

2015-06-04

W czwartek 4 czerwca z jedenastu drużyn młodzieżowych Mieszka Gniezno, o punkty ligowe walczyły tylko dwa zespoły. Pozostałe grupy tego dnia odpoczywały przed meczami, które rozegrają w najbliższy weekend 6-7 czerwca.

W Boże Ciało walkę o kolejne punkty mistrzowskie w rundzie rewanżowej przystąpiły zespoły występujące w grupach mistrzowskich. Były to drużyny Mieszka Gniezno, występujący w poznańskiej lidze B 1 juniora młodszego oraz zespół walczący w poznańskiej lidze okręgowej D2 młodzika. Młodzi gnieźnianie niestety nie sprostali swoim rywalom przegrywając oba spotkania.

W Gnieźnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą mieszczącym się przy ulicy Strumykowej, doszło do spotkania w którym zespół Mieszka Gniezno występujący w poznańskiej lidze okręgowej D2 młodzika grupie mistrzowskiej podejmował swoich rówieśników z drużyny Polonii Środa Wielkopolska. Mecz po dość wyrównanym jego przebiegu zakończył się porażką podopiecznych Artura Bartkowiaka, którzy ulegli swojemu rywalowi w stosunku 3:1 przegrywając z nim do przerwy 3:0. Honorową bramkę dla gnieźnian na swoim koncie zapisał Patryk Polus.
Następny mecz zespół Mieszka Gniezno, rozegra w najbliższą niedzielę 7 czerwca również u siebie podejmując o godzinie 11.00 pierwszą drużynę UKS Śrem.

Poznańska liga okręgowa D2 młodzik ,,mistrz”

Mieszko Gniezno – Polonia Środa Wielkopolska 1:3 (0:3)
Bramka dla Mieszka: Patryk Polus

Podobnie jak młodzicy Mieszka Gniezno, również swojego występu w czwartkowe dopołudnie do udanych nie zaliczy zespół juniora młodszego występujący również w grupie mistrzowskiej prowadzony przez Dariusza Kuryłę. Gnieźnianie udali się do Tarnowa Podgórnego gdzie o punkty mistrzowskie rywalizowali z miejscową ekipą Tarnovii. Gospodarze tego pojedynku okazali się dosyć niegościnni dla gnieźnian pokonując ich w stosunku aż 9:1 prowadząc do przerwy z biało-niebieskimi w stosunku 3:0. Bramkę dla młodych mieszkowców  zdobył Michał Zimmer a było to w drugiej połowie. A już w najbliższą niedzielę 7 czerwca drużynę juniora młodszego czeka kolejny mecz mistrzowski, do którego dojdzie w Gnieźnie. Tego dnia podopieczni Dariusza Kuryły podejmować będą o godzinie 11.00 trzeci zespół Lecha.

Poznańska liga okręgowa B1 junior młodszy ,,mistrz”

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Mieszko Gniezno 9:1 (3:0)
Bramka dla Mieszka – Michał Zimmer

Roman Strugalski + foto (z meczu pierwszej oraz drugiej drużyny Mieszka Gniezno młodzik)