Dwie porażki oraz remis aklasowców z powiatu gnieźnieńskiego!

2022-08-29

W weekend 27-28 sierpnia pierwszymi meczami mistrzowskimi nowy sezon 2022/2023 zainaugurowały w rozgrywkach wielkopolskiej A klasie PROTON grupie 4 trzy zespoły z powiatu gnieźnieńskiego.

Nasz powiat w tych zmaganiach reprezentują zespoły Formaton Piast Łubowo, WKS Owieczki oraz FAS KS Fałkowo. W zakończonej pierwszej kolejce mistrzowskiej nowego sezonu zespoły z powiatu gnieźnieńskiego na swoim koncie zapisały dwie porażki oraz remis. Ale po kolei.

1922 Lechia II Kostrzyn – FAS KS Fałkowo 6:1

Od falstartu zmagania w tej klasie rozgrywkowej rozpoczęli seniorzy FAS KS Fałkowo. Podopieczni Adama Pawlaka w niedzielę 28 sierpnia udali się do Kostrzyna gdzie o punkty walczyli z rezerwami tamtejszej 1922 Lechii. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy, którzy udzielili solidnej lekcji piłkarskiej drużynie z Fałkowa wygrywając 6:1. Duży wpływ na losy meczu oraz końcowy wynik niedzielnej potyczki piłkarskiej miała sytuacja z 18 minuty kiedy to bezpośrednio czerwoną kartką ukarany został w ekipie z Fałkowa – Adrian Pokój za faul w własnym polu karnym na jednym z zawodników gospodarzy przez co musiał on opuścić plac gry. Od tego mementu fałkowianie grali w dziesiątkę. Na domiar że Pokój musiał opuścić plac gry to sędzia podyktował rzut karny na korzyść kostrzynian, który został zamieniony na bramkę. Jak się później okazało nie była to jedyna jedenastka podyktowana na korzyść gospodarzy. Fałkowianie gole po rzutach karnych tracili też w 60 oraz 61 minucie. Podopieczni Adama Pawlaka, gola honorowego zapisali w niedzielnym meczu w 85 minucie autorem bramki w szeregach fałkowian okazał się Kamil Balicki.

Kolejny mecz:

KS Fałkowo - Błękitni Owińska     4 września, 13:00

Formaton Piast Łubowo – Luboński KS 0:3

Podobnie jak FAS KS Fałkowo i seniorzy Formatonu Piast Łubowo, inauguracji nowego sezonu 2022/2023 wielkopolskiej A klasy PROTON grupy 4 nie zaliczą do udanych. Podopieczni Marcina Sporakowskiego, w pierwszym meczu sezonu na własnym boisku i przed własną publicznością w niedzielę 28 sierpnia podejmowali zespół Lubońskiego KS. Łubowianie niestety nie sprostali swojemu rywalowi i przegrali mecz z pierwszej kolejki ligowej 0:3. Goście prowadzenie 1:0 w meczu objęli w 8 minucie po bramce Fabiana Wosiaka. Kolejne dwie bramki dla przyjezdnych zdobył w drugiej połowie Radosław Kaszuba w 87 minucie podwyższając prowadzenie swojej drużyny na 2:0 a w doliczonym czasie gry 90+3 ustalił zdobytym golem wynik końcowy dla Lubońskiego na 3:0

Kolejny mecz

Las Puszczykowo     - Piast Łubowo

WKS Owieczki – Wełna Rogożno 2:2

W znacznie lepszych nastrojach niż FAS KS Fałkowo oraz Formaton Piast Łubowo, swoje spotkanie inauguracyjne nowy sezon 2022/2023 kończyli seniorzy drużyny WKS Owieczki. Podopieczni nowego szkoleniowca tej drużyny znanego w środowisku piłkarskim jak i trenerskim Dariusza Kuryły podejmowali na swoim trenie zespół Wełny Rogoźno. Spotkanie zakończyło ię remisem 2:2 a co za tym idzie oba zespoły podzieliły się punktami w ligowej tabeli. Owce na prowadzenie 1:0 w 24 minucie wyprowadził ściągnięty do drużyny w trakcie przygotowań letnich do nowego sezonu Marek Kulczak. Goście do stanu 1:1 doprowadzili w 40 minucie po golu Patryka Zycha. Druga polowa dla ,,Owiec” rozpoczęła się niezbyt dobrze gdyż goście z Rogoźna za sprawą zdobytej bramki w 48 minucie wyszli na prowadzenie 2:1. Taki stan rzeczy utrzymał się aż do 70 minuty wtedy to ponownie dal o sobie znać Marek Kulczak, który pokonując po raz drugi w meczu bramkarza gości doprowadził do remisu 2:2. Wynik nie uległ do końca meczu zmianie i oba zespoły podzielily się punktami w ligowej tabeli.

WKS Owieczki - Maratończyk Brzeźno     4 września, 11:00

Wyniki 1 kolejki - 27-28 sierpnia

WKS Owieczki -Wełna Rogoźno 2:2
Maratończyk Brzeźno - Las Puszczykowo 2:4
Piast Łubowo - Luboński KS 0:3
Orkan Jarosławiec - KS Łopuchowo 1:1
Kotwica II Kórnik - Koziołek Poznań 5:1
1922 Lechia II Kostrzyn - KS Fałkowo 6:1