Dwie porażki Stelli na inaugurację zmagań w Halowych Mistrzostwach Polski

2013-12-02

W niedzielę, 1 grudnia, zainaugurowane zostały rozgrywki w ramach mistrzostw Polski mężczyzn w hokeju halowym. Do rywalizacji zgłosiło się zaledwie 5 zespołów (w tym drużyna gnieźnieńskiej Stelli), co spowodowało, że Polski Związek Hokeja na Trawie zdecydował, iż zmagania zostaną przeprowadzone w formule turniejowej. Pierwszy z turniejów rozegrany został w Toruniu. W hali sportowej Zespołu Szkół nr 28 na osiedlu Rubinkowo rozegrano pięć spotkań.

Stelliści rozpoczęli rywalizację meczem z AZS AWF Poznań. Po bramce zdobytej w 2. minucie z „krótkiego rogu”  przez Huberta Grotowskiego objęli nawet prowadzenie, ale cztery minuty później wyrównał Maciej Ferenc, a dwa kolejne gole zdobyte przez Patryka Bułkę sprawiły, że do przerwy podopieczni Rafała Grotowskiego przegrywali 1:3. W drugiej połowie dzięki trafieniom Adriana Krokosza i Bartosza Kosmaczewskiego poznanianie powiększyli jeszcze przewagę, a w końcówce drugiego gola dla Stelli zdobył Damian Jarzembowski. Ostatecznie Stella przegrała z AZS AWF  2:5 i nie mogła specjalnie liczyć na sukces również w kolejnym pojedynku z faworytem zmagań – Grunwaldem Poznań. Wojskowi już do przerwy prowadzili 4:1 po dwóch bramkach Artura Mikuły oraz  pojedynczych trafieniach Pawła Bratkowskiego i Tomasza Choczaja. Jedynego gola dla Stelli zdobył w pierwszej połowie Marcin Lewartowski. Druga część spotkania była już bardziej wyrównana. Na bramki Karola Majchrzaka, Tomasza Dutkiewicza, Marcina Strykowskiego i Artura Mikuły gnieźnianie odpowiedzieli trafieniami Damiana Jarzembowskiego, Huberta Grotowskiego i Marcina Lewartowskiego. Ostatecznie Stella przegrała z Grunwaldem 4:8, ale po raz kolejny w tym roku młodzi gnieźnieńscy zawodnicy pokazali, że stać ich, przynajmniej momentami, na wyrównaną walkę z hokejowym potentatem.

W innych meczach toruńskiego turnieju padły rezultaty:
ZSMS Poznań – AZS AWF Poznań 3:8 (0:7)
Pomorzanin Toruń – Grunwald Poznań  4:7(1:3)
ZSMS Poznań – Pomorzanin Toruń 3:1 (1:9)

Drugi turniej Halowych Mistrzostw Polski rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę, 8 grudnia, w Poznaniu. Drużyna Stelli zmierzy się w nim z Zespołem Szkół Mistrzostwa Sportowego Poznań oraz Pomorzaninem Toruń.