Dwie porażki stellistów

2016-09-20

Dwóch porażek w rozgrywkach I ligi hokeja na trawie mężczyzn doznał w miniony weekend zespół Stelli Gniezno. W sobotę, 17 września, gnieźnianie wyjechali do Poznania na mecz z tamtejszą Wartą, a w niedzielę, 18 września, na stadionie im. Alfonsa Flinika przy ul. Paczkowskiego podejmowali drużynę AZS AWF Poznań.

Mecz w Poznaniu był początkowo  wyrównany. Wprawdzie w 10. minucie Michał Walkowiak zdobył gola dającego gospodarzom prowadzenie, ale osiem minut później wyrównał Marcin Lewartowski.  W 20. minucie drugą bramkę dla Warty zdobył  Wojciech Wachowiak, a cztery minuty później Tomasz Wachowiak podwyższył na 3:1, ale tuż przed przerwą kontaktowego gola zdobył Marcin Lewartowski. Ten sam zawodnik trzy minuty po wznowieniu gry doprowadził do remisu 3:3.  Gospodarze ponownie „odskoczyli” na dwie bramki po trafieniach Michała  Walkowiaka i Wojciecha Wachowiaka. Kontaktowego gola zdobył dla Stelli Dawid Wojciechowski wykorzystując w 66. minucie karny strzał rożny. Stelliści próbowali jeszcze doprowadzić do remisu, ale w końcówce spotkania Michał Wachowiak rozwiał nadzieje gości wykorzystując „krótki róg” i ustalając wynik meczu na 6:4.

Niedzielny mecz z AZS AWF Poznań był już zdecydowanie bardziej jednostronnym pojedynkiem. Stelliści już do przerwy przegrywali 0:5, a ostatecznie ulegli akademikom 0:7. Po dwie bramki dla AZS AWF zdobyli Patryk Pawlak i Mikołaj Gumny, a po jednej Łukasz Kurniewicz, Rafał Nojgebauer i Patryk Bułka.