Dwie wyjazdowe porażki hokeistów Startu

2015-05-11

W miniony weekend rozegrane zostały dwie kolejki spotkań I ligi hokeja na trawie mężczyzn. Zespół Startu 1954 Gniezno rozgrywał swe mecze na wyjazdach.

W sobotę, 9 maja, podopieczni Jakuba Stranza udali się do Poznania, gdzie byli podejmowani przez lidera zmagań - Grunwald. Obrońcy tytułu byli zdecydowanymi faworytami tego meczu i potwierdzili to już do przerwy prowadząc 7:0. W drugiej połowie przewaga „wojskowych” była także zdecydowana i wprawdzie gnieźnianie zdołali zdobyć trzy bramki (strzelcami byli - Patryk Pawlak, Marcin Grotowski, Marcin Wojciechowski), ale rywale odpowiedzieli aż dziewięcioma trafieniami zwyciężając ostatecznie 16:3.  W niedzielę, 10 maja, Start wyjechał do Gąsawy, gdzie był podejmowany przez Ludowy Klub Sportowy Rogowo. Mimo, że gnieźnianie objęli prowadzenie po trafieniu w 17. minucie Jacka Kurowskiego, to jeszcze przed przerwą wyrównał  Artur Nojgebauer. Ten sam zawodnik w drugiej połowie jeszcze dwukrotnie wpisał się na listę strzelców kompletując hat-tricka, a jedno trafienie zaliczył Filip Sławski i mecz zakończył się zwycięstwem rogowian  4:1.